WTF?
     
Призначено нового прокурора м. Бровари

В рамках реформування прокуратури, за результатами відкритого 4-рівневого рейтингового конкурсу на заміщення посад керівників місцевих прокуратур, броварським прокурором призначено радника юстиції, 34-річного Андрія Івановича Котяша.

Андрій Котяш народився 4 травня 1981 року в м. Дубровиця Рівненської області. У 2003 році закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого. У тому ж році став помічником прокурора Іванківської міжрайонної прокуратури Київської області. За тим перейшов на роботу до прокуратури м. Славутич, де спочатку обійняв посаду помічника прокурора, а потім – старшого помічника прокурора. У 2011 році Котяш був призначений на посаду прокурора міста Славутич.

У відкритих джерелах є інформація про нібито корупційну складову діяльності Котяша на посаді керівника славутицької прокуратури. Так, зокрема, мешканці м. Славутич на місцевих форумах звертають увагу на розкішний будинок на Софіївській Борщагівці, котрий нібито належить Котяшу, а також на близькі стосунки екс-прокурора Славутича з начальником місцевого ДАІ та міським головою. Інформація про можливі зловживання Котяша на своїй попередній посаді знайшла відображення і в підсумковому протоколі конкурсної комісії, де розглядалась можливість заміни кандидатури Андрія Котяша на кандидатуру Наталії Гайфуліної у поданні Генеральному прокурору в разі, якщо інформація про корупцію Котяша підтвердиться документально.

Крім того новопризначений броварський прокурор є сином колишнього керівника полку «Беркут»  м. Рівне Івана Котяша. Рівненський «Беркут» брав участь у подіях Революції Гідності, спершу захищаючи будівлю Верховної Ради, а потім – Генпрокуратури. Однак 21 лютого – вже після розстрілів на Інститутській – загін Котяша повернуся в Рівне, де виступив на народному Віче та покаявся перед місцевими мешканцями.

Зі слів Івана Котяша, його бійці відмовилися виконати злочинний наказ вищого керівництва про застосування вогнепальної зброї проти майданівців та з власної ініціативи повернулися у Рівне. Натовп на Віче зустрічав «беркутівців» криками «Ганьба!» і не дозволив надалі виконувати обов’язки правоохоронців.

Київська конкурсна комісія за результатами співбесід із кандидатами на посаду керівника Броварської місцевої прокуратури взагалі не включила до списку для подання Генпрокурору на призначення перших трьох претендентів, які набрали найбільше балів. Про це повідомляє видання "Закон і Бізнес". У цьому можна переконатися, порівнявши рейтинговий список та протокол засідання комісії, оприлюднені на сайті ГПУ.
Як таке могло статися? Можливо, тому, що комісія запросила на співбесіду відразу 16 кандидатів зі списку, об’єднавши добір на 4 посади: керівника, першого заступника та двох заступників місцевої прокуратури. За результатами співбесід комісія склала свій рейтинговий список, де троє лідерів за балами опинилися на 8-му, 13-му та 15-му місцях. Натомість угору просунулися кандидати, які мали
4-й, 7-й та 13-й показники оцінювання. Їх і затвердили для подання Генеральному прокурору.
З таким застосуванням закону та порядку не погодився один із претендентів. Він подав позов, а Окружний адміністративний суд м.Києва відкрив провадження у справі. Крім іншого, позивач указав, що конкурсна комісія не уповноважена складати власні рейтинги. Адже було встановлено каскадний принцип призначення заступників. Він полягає в тому, що після призначення Генпрокурором керівника прокуратури двоє інших, а також наступний у складеному комісією списку будуть рекомендовані прокурору області для призначення на посади першого заступника. Аналогічним чином далі призначаються два інші заступники. Тобто де-факто рекомендації отримують лише перші п’ять-шість осіб з «оновленого» списку.
То навіщо було взагалі проводити тестування, якщо остаточне й цілком суб’єктивне рішення ухвалює комісія? Про який відкритий чотирирівневий конкурс можна говорити, якщо найрозумніші, за версією комп’ютера, фахівці «виводяться з гри»
членами комісії?
У будь-якому разі відповіді на ці запитання має дати суд, який призначив розгляд справи на 10 грудня.

За результатами другого етапу відкритого рейтингового конкурсу на заміщення посади керівника броварської прокуратури, Андрій Котяш займав 13-те місце серед чотирьох десятків учасників, однак згідно з результатами співбесіди з конкурсною комісією, в остаточному рейтинговому списку Котяш посів вже третю сходинку, пропустивши вперед Сергія Подгореця та Сергія Саєнка і саме цих трьох кандидатів було направлено на розгляд Генпрокурора Шокіна конкурсною комсією. Сьогодні, 15 грудня, Генеральний Прокурор України Віктор Шокін своїм розпорядженням призначив Андрія Котяша прокурором м. Бровари замість Романа Олефіренка, який пробув на цій посаді трохи більше року.

Джерело: Маєш Право Знати