WTF?
     
Засідання на скору руку?

14 грудня у Броварській міській раді депутати на чолі з мером обговорювали бюджет на 2016 рік. Подекуди засідання переходило в площину гарячого протистояння. Зауважимо, що зустріч не мала офіційного статусу, до того ж не анонсувалася належним чином.

 На обговоренні були присутні: І. Сапожко - голова Броварської міської ради; А. Баба-Мірзоєва - начальник юридичного відділу; Н. Постернак - начальник фінансового управління. Також депутати: Б. Дудко - «Батьківщина»; А. Дяченко, А. Саук від «Демократичного Альянсу»; М. Зінченко, П. Бабич, В. Білокінь від  «УКРОПу»; Ю. Чередник, І. Веремчук - БПП «Солідарність»; В. Лемпіцький, В. Оксютенко, О. Мельник, Л. Сенько, Т. Тоцька від «Єдності»; С. Бойко, В. Кочубей, О. Шевчук, О. Здоровець від «Свободи»; В. Чаюн, Т. Крилова - «Самопоміч»; А. Лопатюк - позафракційний. Окрім того, на слухання завітали громадські активісти: представник команди «Самопомочі» О. Короленко; член Штабу з розробки та громадського обговорення змін до генерального плану м. Бровари, представник команди «Демократичний Альянс», І. Нікітчина. Не оминули засідання й журналісти

 

 Начальник фінвідділу, Наталя Постернак зачитала цифри, що мають бути прописані у бюджетному проекті на наступний рік. Але депутати збурилися від такої форми подачі інформації, адже, саме, вони мають його ухвалювати. Слуги народу зауважили, що дані потрібно надавати в електронній або письмовій формі й заздалегідь. Більше того, з цим повинна мати змогу ознайомитися громада. Коли слово взяв очільник міста та зачитав з папірців (!) дані майбутнього бюджету (річ йшла про те, що фінансуватиметься з держави, що з - міста), присутні знов наголосили, що таке викладення неприпустиме. На дорікання І. В. Сапожко відповів, що інформацію можна опублікувати, проте імовірне варіювання показників (наприклад, у зв'язку зі змінами у податковій системі). Зауважимо, що, хоча, зміни можна доволі швидко пояснити суспільству. Тобто, виправдання не витримує критики. 

 Піку зустріч набула, коли виявилось, що місто отримало субвенції, які підуть на зарплати бюджетникам. Яблуком розбрату стало питання, чи вносити цей проект рішення додатково на наступну сесію (17 грудня), чи виносити на - окрему, позачергову. Депутати поділилися на три табори: одні (переважно "ДемАльянс") заперечували додавання проектів рішень, які навіть не були оприлюднені, адже це порушує закон, бо громадськість має право знати про них. Другі (здебільшого "Єдність") - наполягала на ухваленні рішення на другій сесії, адже від цього залежить зарплатня бюджетників. Треті - відмовчувались. Вихід підказав сам мер: "17 грудня 2-а сесія є позачерговою і на неї можна виносити усі питання, які не передбачені черговою".

 Окрім того, І. В. Сапожко пообіцяв, що усі цифри будуть надані депутатам, а проекти рішень невідкладно оприлюднені, проте жодним чином не було озвучено, чи буде надана інформація журналістам. Зауважимо, що член Штабу з підготовки та розробки Генерального плану Ірина Нікітчина запитала у міського голови  чи закладено в бюджет-2016 витрати на розробку Стратегії розвитку міста, соцопитування та сам Генплан. Судячи з усього, кошти не були передбачені.

Знову повертаємося до того, що було півроку тому, коли Штаб не міг зрушитися з місця через різні заборони? І як можна не приділити увагу такому важливому питанню як Стратегія розвитку міста? Знову все буде спущено на самоплин, - обурювалась пані Ірина.

 Як бачимо, засідання було сумбурним, подекуди скандальним та мало анонсованим. Подивимось, як пройде наступне - 15 грудня, де будуть розглядатись бюджетні питання (до речі, проекти до останнього не оприлюднені на сайті міськради). 

Стаття підготован за матеріалами видання Трибуна Бровари.