WTF?
     
Залишимо ліс неушкодженим! Броварчани провели акцію проти знищення зеленої зони

  Бровари розвиваються, з кожним роком збільшується кількість жителів, кожного дня «виростають» нові сучасні багатоповерхівки. Через декілька років Бровари можуть перетворитися на місто з великою торговельною мережею та десятками надсучасних житлових масивів. Розбудова міста – явище вкрай потрібне та позитивне, але не завжди корисне. Часто трапляється так, що нові споруди зводять на місцях, де раніше були ліси, сади чи парки. Саме така ситуація склалася у Броварах. Заради нових багатоповерхівок влада міста вирішила пожертвувати зеленою зоною поблизу вулиці Симоненка, хоча спочатку обіцяли, що на тому місці має бути сквер. Місцеві жителі не налаштовані втрачати ліс через чергові будинки.

  Учора громадські активісти та небайдужі броварчани провели зібрання, на якому вирішували, як залишити зелені насадження неушкодженими. Проти забудови виступили також місцеві жителі, які мешкають на вулицях Симоненка та Росяна. Завітали на народне зібрання і депутати Броварської міської ради, зокрема, Андрій Саук, його помічниця Ірина Нікітчина, Вадим Губенко та Василь Кочубей.

  Першою окреслила загальну ситуацію щодо земельної ділянки Ірина Нікітчина, помічник депутата Броварської міської ради Андрія Саука:

  - План забудови цієї ділянки був затверджений ще у 2012-му році. Пізніше Броварська міська рада оприлюднювала проекти змін до детального плану забудови території. Але все це було тишком-нишком. Для вирішення питання із цією забудовою, потрібно переглянути, чи дотримані усі формальні умови для обговорень зі змін у детальному плані перетворень.

  Місцеві мешканці підтвердили ці слова Ірини. Мовляв, при затвердженні генерального плану забудови було порушено не один закон України: «Генплан я бачив. На цьому місці намальовано 4 “свічки”. Там порушені всі земельні закони, Конституція України, Кримінальний кодекс».

  Організатор протесту Микола Васильович Ткач розповів, що спілкувався з приводу земельної ділянки з мером міста, і той нібито не має відношення до цієї справи:

  - Я сьогодні десь півгодини тому зустрічався з Сапожком. Він сказав, що землю віддав у оренду Антоненко ще у 2006-му році. Я і раніше спілкувався з Сапожком з цього приводу. У серпні місяці він обіцяв, що тут буде парк.

  Ірина Нікітчина згодилася з фактом перевищення повноважень та порушення законодавства України:

  - Ділянка була надана під будівництво “Альянс-Новобуд”, але треба перевірити коректність території, яку вони зайняли. До того ж у цьому житловому кварталі щільність складає 1300 людей на гектар, хоча максимально допустима норма – 450 осіб на гектар (норма для Києва). Якщо забезпечувати цю норму, то місто завинило їм вже 2 гектари площі під озеленення, майданчики чи зони обслуговування.

  Після детально обговорення суті проблеми броварчани перейшли до можливих варіантів вирішення проблеми. Перше слово знову ж таки узяла пані Ірина: «Боротьба буде складною. Нам потрібно об’єднатися з мешканцями "Зеленого кварталу", адже їх інтереси також зачепили».

  Депутат Броварської міської ради по земельним питанням Василь Кочубей запропонував оптимальний варіант:

  - Треба зорганізувати людей, усім разом написати заяву на моє ім’я. Я напишу офіційний запит на виконавчу владу, на генеральну прокуратуру, на Верховну Раду і Кабінет Міністрів. Разом ми зрушимо цю справу з місця.

  Броварчани згодилися із пропозицією Василя Михайловича. Зібрали контакти присутніх на заході та разом вирішили написати звернення до місцевих депутатів. Останні, в свою ж чергу, пообіцяли зробити все від них залежне.