WTF?
     
Броварські депутати проголосували за звернення до Президента України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України щодо недопущення реалізації заходів передбачених так званою «формулою Штайнмаєра» (ВІДЕО)

Сьогодні, 10-го жовтня 2019 року на позачерговій сесії Броварської міської ради депутати голосували за звернення депутатів Броварської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України щодо недопущення реалізації заходів передбачених так званою «формулою Штайнмаєра».


Депутат Броварської міської ради Євген Гредунов озвучив преамбулу цього звернення:

Президенту України! Верховній Раді України! місцевим Радам всіх рівнів!

Усвідомлюючи історичну важливість часу в якому нам довелось жити, не можемо залишатись осторонь політичних процесів що проходять в даний момент в Українї. Ми розуміємо, що від дій суспільства, еліт та політичного керівництва держави залежить вектор розвитку країни та громадський спокій. Ми підтримуємо суверенність, унітарність, соборність України та конституційний устрій нашої країни. Ми виступаємо за європейський шлях розвитку України. Ми проти капітуляції перед країною агресором - Російською Федерацією в любих її формах. Ми за міжнародну співпрацю по тиску на агресора з метою повернення територій та зміни імперської політики РФ на дружню по відношенню до України та інших сусідніх країн. Ми за відновлення державного суверенітету та повернення під повний та беззастережний контроль всіх окупованих територій Донбасу та Криму. З засобів масової інформації ми отримуємо протирічну інформацію про те що ж таки було підписано представником України в Мінську під назвою «формула Штайнмайєра». Ми вимагаємо оприлюднити повний текст домовленостей які підписала Україна. Та пояснити суспільству план ваших дій по поверненню й реінтеграції окупованих територій. Від ясності стратегії дій Верховної влади України в даному питанні залежить не тільки підтримка або не підтримка суспільством, але і громадський мир, що є запорукою цілісності держави. Суспільству не зрозуміло, по результатам угоди:

 • Чи зберігає країна Конституційний устрій?
 • Чи відновлює контроль за державним кордоном?
 • Що таке особливий статус Донбасу?
 • На яку територію він планує розповсюджуватись?
 • Як провести вибори по українському законодавству та під українським наглядом?
 • Хто має право голосу?
 • Куди подінуться незаконні військові формування?
 • Кого торкнеться амністія?
 • Які особливі права надаються?
 • Що означає інтеграція Донбасу з РФ?

За результатами договору залежить ступінь впливу РФ на шлях розвитку України. Залежить чи лишимось ми самі собою чи поступово стаємо сателітом тоталітарної імперії, перетворюючись на її частку. Закликаємо місцеві Ради всіх рівнів підтримати нас та прийняти свої звернення до Президента України та Верховної Ради з метою не допустити зміни конституційного устрію та европейського шляху розвитку!

Ні капітуляції! За суверенну, сильну, цілісну країну! Слава Україні!

Депутат Броварської міської ради від партії «Свобода» Сергій Бойко запропонував доповнити звернення, яке озвучив Євген Гредунов. Це доповнення базувалось на таких вимогах:

Заява депутатів Броварської міської ради як представників громади міста проти капітуляції України за т.зв. «формулою Штайнмаєра».

Броварська міська рада виступає категорично проти плану Президента України Володимира Зеленського реалізувати т.зв. «формулу Штайнмаєра», якою відповідно до «Мінських угод» вводиться особливий статус Донбасу. 

Вважаємо це відвертою капітуляцією, бо за ухваленим 16 вересня 2014 року з ініціативи Петра Порошенка Законом України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»:

 • 1. Московським окупантам та їхнім посібникам терористам гарантується амністія (ст. 3);
 • 2. Узаконюється режим «сприяння» для російської мови і знищення української мови (ст. 4);
 • 3. Надається імунітет депутатам, «обраним» під контролем терористів (ч. 2 ст. 5);
 • 4. Терористи призначатимуть керівників органів прокуратури і судів, а самі стануть «народною міліцією», підпорядкованою виключно місцевій владі, яку доволі ймовірно буде обрано з колишніх ватажків загонів бойовиків (ч. 3 ст. 5, ст. 9);
 • 5. Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини окремих районів Донбасу з регіонами Росії, чи, по суті, визнається сам факт відсутності фактичного кордону з Росією (ст. 8);
 • 6. У Державному бюджеті України щороку передбачаються захищені видатки на державну підтримку соціально-економічного розвитку ОРДЛО, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень.

Введення в дію закону про особливий статус Донбасу – це однозначний сигнал усім промосковським силам в інших областях, що зброєю можна домогтися для себе «особливого статусу» і диктувати Україні свою волю. Це однозначний сигнал світу, що про долю України треба говорити з Москвою, а не з Києвом. Це прямий шлях до остаточної дезінтеграції України, це продовження війни на покоління і покоління з метою знищення нашої держави. 

Враховуючи викладене,ми депутати Броварської міської ради як представники громади вимагаємо від Президента України:

 • 1. Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з Російською Федерацією та не відновлювати їх до повної деокупації Московією всіх українських територій.
 • 2. Вимагати реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди зі США та Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, а також щодо надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.
 • 3. Запровадити реальний, а не фейковий, як у грудні 2018 року, воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку тримати до повної деокупації цих територій.
 • 4. Не допустити надання «особливого статусу» для окупованих територій. Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини.
 • 5. Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, на співпрацю з окупаційним московським режимом, на лояльність до України та відповідність статусу громадянина України.

Закликаємо українців не терпіти жодної капітуляції, якими б «формулами» її не прикривали, і протидіяти їй всіма доступними засобами.

Слава нації! Ні капітуляції!

На голосування спочатку було винесено внесення змін до звернення Євгена Гредунова, запропонованими Сергієм Бойко. Депутати не підтримали їх.
Але вцілому більшістю голосів саме звернення було підтримане!

Відео: Konstantin Tumanoff