WTF?
     
У Броварах родину з неповнолітніми дітьми виставили за двері власного будинку колектори (ВІДЕО)

  У Броварах невідомі чоловіки-колектори, як вони самі себе назвали, вдерлися до приватного будинку та виштовхали за двері велику родину хазяїв разом із неповнолітніми дітьми.

  Причиною вторгнення колекторів став невиплачений власниками борг за кредит. Мовляв, через це будинок ще минулого року продали компанії «Кей-Колект».

  Власниця ділянки, Любов Журба, понад п’ять років тому взяла кредит у «УкрСиббанку» на вельми кругленьку суму – майже 332 тисячі доларів – під заставу триповерхового будинку та земельної ділянки загальною площею 0,0769 га у Броварах на вулиці Дорошенка. Ринкова вартість предмету іпотеки на той час склала майже 3 мільйони гривень. У кредитному договорі було зазначено, що Любов має повернути банку не пізніше травня 2017 року 157 тисяч доларів із відсотковою ставкою 13%.

  Повернути гроші жінка не змогла. На заваді стала фінансова криза 2008-го року. Вчасно сплачувати за кредит ставало все складніше – ціни на долар стрімко зростали. У 2010-му році Любов взагалі перестала віддавати гроші. Більшу половину суми вона все ж виплатила, тому ніякого боргу не мало б бути. Несплаченою залишилася лише відсоткова ставка.

  Представники банку не змусили довго чекати на відповідь. Через рік після припинення сплати «УкрСиббанк» подав на Любов заяву до суду про стягнення боргу. Жінка неодноразово просила банк надати їй можливість викупити своє заставлене майно із правом правонаступника. Представники банку нібито погодились, але за це жінка мала виплатити ще понад півтора мільйони гривень.

  Пізніше з телефонного дзвінка від «Кей-Колект» Любов дізналася, що згідно з умовами договору, усі права на будинок та земельну ділянку банк продав їхній компанії за мізер.

  Остаточно присвоїти собі будинок представники «Кей-Колект» вирішили лише нещодавно. Днями група невідомих осіб, яку найняла колекторська компанія, ввірвалася до будинку Любові та її родини. Викликали навіть поліцію, але кожного разу колектори показували лише виписку із Державного реєстру прав на нерухомість. Поліція не зробила нічого, окрім того що описала майно.

  До речі, під одним дахом разом мешкали 9 осіб, серед яких були і неповнолітні діти: пані Любов із чоловіком, три їхні доньки зі своїми чоловіками та діти.

  Доки дорослі боролися за повернення у власний будинок, діти тинялися вулицею. Одну з дочок Любові, Олесю, колектори винесли на подвір’я на руках, а перед цим вибили двері до спальні. Жінка провела на вулиці дві ночі, адже до будинку її так і не впустили.

 

Тепер дорослі досі ночують у орендованому будиночку на колесах, а діти – у сусідів. До власного будинку колектори не пускають хазяїв, навіть щоб ті забрали свої речі та документи.

  Наразі за цими фактами відкрито кілька кримінальних проваджень. Соціальними мережами шириться повідомлення з закликом донести інформацію про подію до міністра МВС Арсена Авакова.

  Український громадський діяч, радник міністра внутрішніх справ України, Народний депутат України 8-го скликання Антон Геращенко на своїй сторінці у соціальній мережі так прокоментував цю ситуацію:

  "На днях в Броварах группа лиц, нанятая одной из коллекторских компаний, проводила брутальное выселение должников из жилого дома по ул. Дорошенко, 45.

  Да, никто не отменял со времён Древнего Рима правила "должен-плати". На нем основаны принципы гражданского права.

  Однако, взыскание долга должно проходить в строгом соответствии с Законом и процедурой!

  В той Украине, о которой мы мечтали на Майдане и которую мы пытаемся строить сейчас, не должно быть места беззаконию!

  В соотвествии Законом, действия по выселению кого-либо может происходить только по вступившему в силу решению суда, а также с вступившим в силу и необжалованным постановлением государственного исполнителя.

  Должнику сначала предлагается добровольно освободить занимаемое помещение и только в случае отказа выполнить решение суда, государственный исполнитель может обратиться в местное подразделение Национальной полиции для сопровождения исполнения законного решения суда.

  Никакие частные лица, никакие "титушки" не имеют права применять силу к лицу, которое проиграло суд и должено оставить своё местожительства !

  Применять силу в ходе проведения действий по исполнению судебных решений могут только уполномоченные на то Законом лица!

  Я, как народный депутат, обратился к руководству Национальной полиции в Киевской области с требованием дать правовую оценку действиям лиц в гражданской одежде, запечатленным на видео и применявшим силу к выселяемым лицам и начать криминальное производство по статьям "самоуправство" и "незаконное проникновение в чужое жилище".

  В том числе, дать оценку бездействию представителей местного отделения полиции, которые должны были бы выехать на вызов и прекратить незаконные действия лиц, неуполномоченных на выселение.

  Также мои помощники получили задачу проверить законность принятия решений о выселении жителей дома в Броварах на предмет соблюдения процедуры и законности решений государственных органов.

  Такую же задачу поручил своим помощникам народный депутат-мажоритарщик от города Бровары Павел Ризаненко.

  Так что порядок и законность в этом отдельном случае мы восстановим.

  Но главное - не это. Нам нужно не решать частную проблему, а устранять причину, которая её породила".

За матеріалом видання «Маєш право знати »

Фото - «Маєш право знати »