WTF?
     
Виставка зброї "Історія меча" у Броварах

  Сьогодні у нашому місті стартувала виставка зброї «Історія меча». Протягом наступних двох місяців, до кінця січня, у ТРЦ "Термінал" броварчани та гості міста можуть на власні очі побачити унікальну та оригінальну колекцію зброї різних епох і народів.

  Виставка розкриває секрети виникнення, розвитку, формування меча та його подальшої трансформації у інші види клинкової зброї. Деякими експонатами користувалися давні народи, які населяли нашу Землю ще до Різдва Христового. Але найбільше на виставці середньовічних мечів із Франції, Германії, Англії, Данії тощо.

  Виставку організував громадський діяч, депутат Броварської міської ради Євген Гредунов. Усі представлені експонати були взяті з особистої колекції Євгена, яку той збирав 13 років. Сьогодні наші журналісти побували на виставці, де й поспілкувалися з Євгеном:

  - Пане Євгене, усю цю колекцію збирали Ви?

  - Я. Це лише 15% від усієї тієї колекції, що є у мене.

  - Мабуть, не один рік витратили на це?

  - 13 років.

  - Як у Вас з’явилася ідея організувати таку виставку?

  - Взагалі-то, я вже давно хочу відкрити музей у Броварах. Мені прикро, що усе це зберігалося у мене в кабінетах, і мало хто міг побачити колекцію. Треба ж іти в люди. Побудувати музей – справа не з легких, яка, до того ж, постійно уповільнюється через ситуацію в країні. Тому ми вирішили зробити такий, насамперед, культурологічний проект.

  - Які заходи Ви передбачаєте провести у рамках цього проекту?

  - По-перше, групи броварських школярів у першій половині дня зможуть безкоштовно відвідати виставку. Студенти, які вивчають історію, культурологію, реставрацію пам’яток мистецтва, зможуть тут проводити заняття. Взагалі, планується проведення трьох циклів виставки. Це - перший.

 

Відвідати виставку зброї «Історія меча» можна щодня у ТРЦ «Термінал». Вхід для дорослих – 40 грн.