WTF?
     
Про епідемічну ситуацію в місті Бровари за період з 25.07.2019 р. по 01.08.2019 р.

За минулий тиждень Броварським МРВЛД отримано 42 термінових повідомлення про виявлення в місті небезпечних інфекційн х захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані.

Про це повідомляється на офіційному сайті Броварської міської ради.

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих -13 випадків, окремі випадки крапельних інфекцій; в тому числі: туберкульоз - 1 випадок, кір - 7, скарлатина - 2, вітряної віспи - 4, та інші інфекції. Зареєстровано 9 покусів мешканців міста тваринами.

У всіх вогнищах, при необхідності, фахівцями лабораторного відділу проводяться епідеміологічні розслідування та комплекс протиепідемічних заходів, направлених на профілактику інфекційних захворювань та запобігання поширенню інфекційних хвороб в місті.

Гастроентероколіти - 13 випадків, дітей - 8, всі неорганізовані, та 5 дорослих, на стаціонарному лікуванні Знаходиться 9 хворих.

Захворілі на гастро ентероколіти епідеміологічно не пов’язані між собою.

У вогнищах в необхідних випадках проводились епідеміологічні обстеження, та проводилась заключна дезінфекція. Спостереження за контактними по сім’ї проводиться сімейним лікарем за нашою рекомендацією.

Туберкульоз - 1 випадок, хворий з закритою формою туберкульозу легень, МБТ тобто не заразний, (дорослий, 42 роки, не працює), виявлений при звернені за медичною допомогою. Лікуються в протитуберкульозному відділенні Броварської БКЛ..

Кір - 7 випадків (попередній тиждень - 2 ) одна дитина , неорганізована, та 6 дорослих .

При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворілі не щеплені проти кору. Реєструвались хворі на кір у віці від 7 років до 55 років. На стаціонарному лікуванні в іцфекційних відділеннях Броварської БКЛ знаходяться чотири хворих, інший лікується амбулаторно.

Броварським МРВЛД на 01.08.2019 року отримано 760 термінових повідомлень про виявлення випадків кору, або підозри на дане захворювання у жителів міста та району, в тому числі дітей - 328, дорослих - 432.

У місті зареєстровано 489 випадків із них 225 дітей, та дорослих - 264.

Вітряна віспа - 4 випадки, дітей -2, та дорослих - 2, не організованих - 1, організованих - 1 (ДНЗ «Золотий ключик» - 1). Всі хворі лікуються амбулаторно.

Інфекціоний мононуклеоз - 3 випадки, всі діти, неорганізовані. Всі хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні.

Скарлатина - 2 випадки, всі діти, неорганізовані. Один хворий знаходяться на стаціонарному лікуванні, інший на амбулаторному.

За звітний тиждень зареєстровано ентеробіоз - 3 випадки. На дане захворювання хворіли неорганізовані діти, всі знаходяться на амбулаторному лікуванні.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося 9 мешканців.Два покуси нанесені невідомими бродячими собаками, тому покусаних було госпіталізовано і назначено лікування проти сказу.

Інші покуси нанесені відомими тваринами, тому антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за тваринами, яке проводиться працівниками управління ДПСС протягом 10 днів.

II. Моніторингові дослідження.

1. Моніторингові дослідження не проводились, фахівці працювали над складанням звітів.

На виконання протокольного доручення наданого на розширеній оперативній нараді 29.07.2019р. фахівці відділу розпочнуть лабораторні дослідження в закладах освіти з 05.08.2019р. про результати досліджень буде інформовано управління освіти. ,

2. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 16-19 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми