WTF?
     
Олег Іваненко в Міжнародний день інвалідів збирає Київську обласну асамлею інвалідів

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини іучасть інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям інвалідів. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. В 2005 році був ухвалений закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів. 

В м. Бровари проблемами людей з обмеженими фізичними можливостями займається не тільки Броварська міська рада, але і велику роль відіграє громадська організація "Прагнення" яку очолює депутат київської обласної ради Іваненко Олег Валерійович. 

 

Саме 3-го грудня 2015 року Олег Іваненко вирішив зібрати всі організації інвалідів Київської області в приміщенні облдержадміністрації у столиці України та провести Київську обласну асамлею інвалідів. Метою проведення зустрічі було обговорення проблем, з якими живуть і, навіть, виживають люди з обмеженими фізичними можливосями. 
На зустрічі були присутні багато керівників та членів організацій з усієї київської області (міста Бровари, Боярка, Київ, Бориспіль, Баришівка, Фастів, Біла Церква та інші). Бровари на цій асамлеї представляли члени ГО "Прагнення", керівником якої являється організатор зібрання Олег Валерійович Іваненко.

  Засідання Київської обласної асамблеї інвалідів вели її голова та депутат Київської обласної ради Іваненко О. В., пеший заступник, Київської обласної державної адміністрації Парцхаладзе Л.Р. та помічник депутата Київської обласної ради Трачук О.С.

  

В порядку денному було зачитання та обговорення двох резолюцій:

- резолюція відкритого засідання Київської обласної асамлеї інвалідів щодо фінансового сприяння громадським організаціям інвалідів Київської області;

- резолюція відкритого засідання Київської обласної асамлеї інвалідів щодо пенсійного забезпечення інвалідів 1-ої групи.

  

Журналісти видання "At Brovary" мали нагоду теж побувати на даній асамлеї та стати свідками обговорення проблем людей з обмеженими можливостями в регіонах Київської області. Щодо обговорень резолюції відкритого засідання Київської обласної асамлеї інвалідів щодо фінансового сприяння громадським організаціям інвалідів Київської області, було вирішено підняти питання збільшення у 2016 році фінансування громадських організацій Київської області на 300 тис. грн. в порівнянні з 2015 роком. З бюджету Київської області у 2015 році було виділено на потреби громадськиї організацій інвалідів Київської області понад 2 млн. грн. В кінці обговорення всі члени асамлеї одноголосно проголосували за збільшення фінансування громадськиї організацій інвалідів Київської області.

Щодо другої резулюції, то тут виникла більш запекла дискусія. На сьогодні встановлена мінімальна пенсія по-інвалідності 1-ої групи у розмірі 1074 грн. А тепер на секундочку давайте займемся аріфметикою. Багато людей, які мають цю групу інвалідності перебувають у вегетативному стані і вимушені користуватись такими засобами гігієни, як дорослі підгузники. Один такий підгузник коштує мінімум 15 грн. за штуку, а таких підгузників на день потрібно мінімум три штуки. Шляхом нескладних арифметичних підрахувань у нас виникає сума 1350 грн. на місяц. Саме ці кошти повинна витрати людина з обмеженими можливостями в місяць тільки на підгузники. А ще потрібні ліки, потрібно харчуватись, потрібно платити за комунальні послуги і т.д. Як це зробити за 1074 грн?! 
Тож було вирішено підняти питання підняти мінімальний розмір пенсій для інвалідів 1-ої групи до 2500 грн. Так, цього теж не достатньо для цієї категорії населення, але все ж легше. Одноголосно було підтримання цього питання, яке Олег Валерійович Іваненко пообіцяв підняти на найближчих засіданнях Київської обласної ради.

  

Було піднято на обговорення багато питань та проблем з якими пересікається людина з обмеженими можливосями. Це питання оздоровлення, питання закупівель інвалідних візків з-за кордону, адже наш вітчизняний виробник випускає неякісні засоби пересування, обговорювалось питання забезпечення людей з обмеженими можливостями засобами транспорту з ручним керуванням (автомобілі), питання фінансування спортсменів-паралімпійців, які готуються до Паралімпіади в Ріо-де-Жанейро (Бразилія).

Зокрема представник з Броварів, майстер спорту, багаторазовий призер чемпіонатів Європи та світу з паратриатлону Василь Закревський підняв питання для розвитку тріатлону в Україні, забезпечити спортсменів вело-тандемів. Ну і, звичайно, як і в усіх містах України, було піднято питання безбар'єрності в містах Київської області (тротуари, пандуси, звукові світлофори, пристосований до людей на візках громадський транспорт і т.д.). До речі Бровари по цій проблемі ставили в приклад, адже в вже давно і до нині цим питанням займається в нашому місті Олег Іваненко. 

В неофіційній частині зустрічі начальник Київського обласного центру з фізичної культури і спорту Віниченко М. В. вручина Іваненку подяку за багаторічну співпрацю, підтримку паралімпійського та дефлімпійського руху в Київській області та Україні.

На асамлеї було оголошено, що це була тільки перша пробна зустріч, яка, в певній мірі, вдалася. Про наступне зібрання буде оголошено згодом.

Ось так закінчилась для броварських людей з обмеженими фізичними можливостями з громадської організації "Прагнення" офіційна частина Міжнародного дня інвалідів.

Щоб якось розбавити цю офіційність і подарувати справжній святковий настрій, керівництво ГО "Прагнення" підготувало для своїх підопічних культурний вечір в Українському малому драматичному театрі.

  

Зібравши два автобуси (єдиного в м. Бровари перевізника з пристосованим для інвалідів-візочників транспорту "Інватранс") своїх підопічних, всі вирушили на комедійну виставу "Сватання на Гончарівці". Цікаво, що через столичні затори мешканці Броварів з обмеженими можливостями запізнилися на виставу на 25 хв., але керівництво театру не починало виставу і, навіть, оголосило іншим відвідувачам вистави, що початок затримується у зв'язку з Міжнародним днем інвалідів. Це оголошення глядачи зустріли оплесками, що було неочікувано і дуже приємно.

 

Вистава всім дуже сподобалась та всі "прагненці" були вдячні родині Іваненко, які теж були присутні на виставі, за організування святкового дня .

Нагадаємо, що 03.12.2015 в Броварах у МКЦ "Прометей" відбувся святковий концерт для дітей з обмеженими функціональними можливостями, "Повір у себе!", на якому народний депутат України Різаненко Павло Олександрович сказав:

- Важко назвати Міжнародний день інвалідів святом. Я би назвав цю дату Днем боротьби сили духу над фізичними можливостями!

І наша редакція на 100% погоджується з цим висловлюванням.