WTF?
     
Про епідемічну ситуацію в місті Бровари за період з 28.06.2019 р. по 04.07.2019 р.

За минулий тиждень Броварським МРВЛД отримано 36 термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані. Про це повідомляється на офіційному сайті Броварської міської ради.

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих – 18 випадків, сальмонельозу – 3,  окремі випадки  крапельних інфекцій; в тому числі:  кір – 3 випадки, туберкульоз – 1, вітряної віспи – 3, та інші інфекції. Зареєстровано 4 покуси мешканців міста тваринами. 

І. Шлунково-кишкові інфекції.

Гастроентероколіти – 18 випадків, дітей - 12,  всі неорганізовані,  та 6 дорослих, на стаціонарному лікуванні знаходиться 16 хворих.

Сальмонельоз – 3 випадки,  всі дорослі, діагнози підтверджені лабораторно, всі хворі знаходиться на стаціонарному лікуванні. 

Захворілі  на гастроентероколіти та сальмонельоз епідеміологічно не пов’язані між собою.

У вогнищах в  необхідних випадках  проводились епідеміологічні обстеження, відбирались продукти на аналіз, обстежувались контактні з хворими, та проводилась заключна дезінфекція. Спостереження за контактними по сім’ї  проводиться сімейним лікарем.

ІІ. Повітряно-крапельні інфекції.

Туберкульоз  - 1 випадок,  хворий  з відкритою формою туберкульозу  легень, МБТ +, тобто заразний,  (дорослий 55 років, не працює),  виявлені при звернені за медичною допомогою. Лікуються  в Броварському протитуберкульозному відділенні КБЛ.

У  вогнищі туберкульозу  фахівцями лабораторного відділу проведена заключна дезінфекція та проведена санітарно-освітня робота. Спільно з лікарем-фтизіатром складено плани оздоровлення вогнища де проживає хворий з відкритою формою туберкульозу легень. Контактні по сім’ї  взяті на диспансерний облік, рентгенфлюрографічно і лабораторно обстежені, призначена профілактичне лікування.    

Кір  3 випадки (попередній тиждень – 7),  всі дорослі. 

При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворілі дорослі, не щеплені проти кору. Реєструвались хворі  на кір у віці від 27 до 37 років. На стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях Броварської БКЛ знаходяться  всі хворі. 

У  місті  зареєстровано 470 випадків із них 219 дітей, що становить 46,5% від захворілих, дорослих - 251.

У звітному тижні відмічається зниження захворюваності на кір порівняно з попередніми тижнями. 

Вітряна віспа – 3 випадки, всі  діти, неорганізованих – 1, організованих – 2 (приватний ДНЗ «Золотий місточок» - 2).  Всі хворі лікуються  амбулаторно. Так, як щеплення проти вітряної віспи  в Україні не проводяться та висока контагіозність, спалах вітряної віспи закінчиться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.

Інфекційний мононуклеоз –  2  випадки, діти, неорганізовані. Хворі знаходяться на  стаціонарному лікуванні.

Завідувачці ДНЗ «Золотий місточок»  надано рекомендації по проведенню протиепідемічних заходів у закладах, направлених на локалізацію і ліквідацію вогнищ інфекційних захворювань.        

ІІІ. Зооантропонозні     захворювання.

Хвороба Лайма  - 2 випадки, захворіли дорослі, покуси кліщів сталися у Броварському лісі. Хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні, діагноз підтвердився лабораторно.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося  4  мешканці.  

Покуси нанесені відомими тваринами (собаками),  тому антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за  тваринами, яке за нашою пропозицією, проводиться працівниками управління ДПСС протягом 10 днів. В Броварській БКЛ достатня кількість антирабічної вакцина для проведення лікування проти сказу покусаних.

ІV. Моніторингові дослідження.

1. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 15 - 18 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми.