WTF?
     
Як проводили заміри забрудненості повітря в Броварах та які їх результати (ВІДЕО)

В ніч з 5-го на 6-те червня 2019 року робоча група, в складі представників Броварського лабораторного центру, управління інспекції та контролю та представника «Контакт-центру» при Броварській міський разі зреагували на постійні скарги мешканців м. Бровари на неприємні запахи у повітрі та провели апаратні виміри стану забруднення атмосферного повітря в чотирьох точках нашого міста:

  1. Перехрестя вул. Симона Петлюри та бульв. Незалежності.
  2. Біля будинку по вул. Володимира Великого, 2 (Торгмаш).
  3. Перехрестя вул. Олега Онікієнка та вул. Броварської Сотні (Торгмаш).
  4. Бульв. Незалежності, в 200-х метрах напроти заводу ТОВ «Орієнтир-Буделемент».

Заміри проводили: завідуюча санітарно-гігієнчною лабораторією Курильчик Н.В. та фельдшер-лаборант Торплева Н.Г. Також на цих замірах були присутні: начальник управління інспекції та контролю Броварської міської ради Мельниченко Б.М., начальник відділу інформаційно-довідкової служби «Контакт-центр»  Центру обслуговування «Прозорий офіс» Броварської міської ради Калашник О.В. та начальник відділу з питань екології та природокористування управління інспекції та контролю Броварської міської ради Жимайлов Ю.М.

Згідно цих замірів та висновків науковців Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України на основі обробки супутникової інформації, яку збирали з 02.06.2019 р. по 05.06.2019 р., з великою ймовірністю можна стверджувати, що забруднення приземного шару атмосфери у місті Бровари є наслідком перенесення продуктів горіння з боку с. Гоголев та с. Требухів.


В пробах атмосферного повітря, відібраниз за вище вказаними адресами вмст шкідливих речовин не перевищує гранично-допустиму концетрацію, що відповідає вимогам ДСП 201-97 «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць від забруднення хімічними та біологічними речовинами».

А тим часом, 10-го та 11-го червня 2019 року мережу фейсбук заполонили скарги броварчан на їдкий та неприємний запах по всьому місту. Особливо на запах скаржаться мешканці вул. Незалежності, Симона Петлюри, району Торгмаш.

Вже 12-го червня на сторінці «Контакт-центру» з'явилось повідомлення, що виконавчим комітетом Броварської міської ради щодо направлення звернення до правоохоронних органів щодо проведення слідчих дій та порушення кримінального провадження. Створено робочу групу, яка щоденно буде проводити рейди на території міста Бровари з метою виявлення джерел шкідливих викидів.