WTF?
     
Броварські волонтери збираються до зони АТО

 27 листопада на звітному концерті Театру народної пісні «Слов’яночка» Будинку дитячої та юнацької творчості глядачі мали можливість, також, послухати своєрідний звіт волонтера Юрченка Сергія Івановича.

- Благодійний фонд "Єдина країна - щаслива родина" був організований нещодавно. Проблема з якою ми стикнулися це байдужість нашої держави до хлопців, які опинилися на цій війні, які отримали поранення. Байдужість до родин загиблих воїнів. Тому, власне, і створений цей фонд.

 Наша мета - допомога бійцям, які перебувають в АТО, пораненим, родинам загиблих. Ми піклуємось не тільки про земляків, а про усіх наших воїнів. Ми не поділяємо людей на броварчан, киян, львів'ян, навіть, донецьких хлопців дуже багато, які полягли за нашу державу. Мета проста й доступна, але дуже тяжка ця робота, адже, підкреслю, державі байдуже, не байдуже тільки вам.

 

 В залі бачу багато знайомих облич людей, які дуже допомагають в нашій роботі. В нашому благодійному фонді немає ні зарплатні, ні робочих місць, ні якихось привілеїв. Усі охочі допомагати, ласкаво просимо, приєднуйтесь, але це буде лише за ваш рахунок. Дякуємо, від наших воїнів. На виході будуть стояти бокси для пожертв. Жертвуйте, у кого є можливість. Усі ці кошти буде використано на потреби воїнів. 

 Ми вирішили поспілкуватись з Сергієм Івановичем за кулісами.

- Немає такого, що ми їдемо в зону АТО тільки до броварчан, їздимо до всіх. Ми опікувались пораненими хлопцями, жителями Донецька. Перебували вони в "Нодус". Ми збирали гроші. Є такий Саша Жилак з Донецька, ми допомагали йому, дружині, Люді (знайшли для неї безкоштовну квартиру, проте вона відмовилась, жила поруч з Сашею в тому центрі). Тобто для нас немає різниці - усі наші.

- На Майдані Свободи буде меморіал загиблим воїнам АТО. Опитані нами люди зійшлись у тому, що який би вигляд не мав пам'ятник, на ньому повинні бути імена всіх загиблих. Як гадаєте, це повинні бути імена виключно жителей Броварщини чи тих, хто, взагалі, призивався від Броварського району?

 

- Ще раз підкреслю, що для мене немає переселенців, якщо ви про це, усі - наші. Донецькі, луганські вони не переселенці, вони постраждалі, які вимушені жити тут, але всі - наші. Ми нещодавно їздили під Луганськ, (4 кілометри від міста) у сіру зону, возили дітям харчові продукти, канцелярію, адже їм нічим, немає на чім писати. Я вже не кажу про одяг, це для мене був, просто, шок, вже осінь, а діти ходять у гумових капцях, у батьківських кофтах, бо навіть, верхнього одягу немає. 

 З останньої поїздки я повернувся з простреленою автівкою, ледь доїхав. Прибув сюди, перше, що впало в очі, під моїм будинком стоіть три машини з номерами "АН". Якби люди не вважали цю землю Батьківщиною, вони б їхали до тієї ж Росії або ще кудись. Отже ті хто приїхав сюди, повернулись до себе, сподіваймося, що тимчасово й ненадовго. 

 

- На що ви зараз збираєте кошти?

- 4 грудня всі волонтерські групи Броварів і району збираються і виїжджають до зони АТО, щоб до Дня збройних сил України охопити її всю. Купуватимемо, що просять: теплу білизну, теплі берці, перчатки, (шапки, щоправда, є, нам подарували)...

- Хто? 

- Наш бізнесмен, Алаторскіх Юрій.

- Розкажіть трошки докладніше про організацію.

- В першу чергу - аполітична. Я сам директор фонду, у нас немає зарплатні, тут так - хочеш займайся, не хочеш - ні. Навіть оплата офісу сплачується з власної кишені. 

 

- Де можна перевірити, як розподіляються зібрані кошти?

- Повний обсяг використання зібраних коштів висвітлюється у Фейсбуці, на сайті "Єдина країна - щаслива родина".