WTF?
     
В Броварах пройшла «Ліга оборонних підприємств України»

16 травня «Ліга оборонних підприємств України», що об`єднує провідні вітчизняні приватні компанії оборонної сфери, презентувала свою продукцію членам Київської асоціаціі військових атташе. Про це на своїй сторінці у соцмережі розповів військовий експерт Сергій Згурець.

Свою продуктову лінійку показали 19 компаній «Ліги» представникам 40 інших країн. Захід відбувся на площі підприємства ТОВ «Термо Проджектс Україна», що у Броварах.

Захід вкотре показав, що приватні компанії в Україні вже відвоювали своє законне місце під мілітарним сонцем. Вважається, що приватники виконують більше половини ДОЗу - тобто постачання модернізованої чи нової продукції (озброєння та військовоі техніки) до Збройних сил та інших силових структур.

Цікаво і важливо те, що компанії продовжують продукувати нові рішення і створювати нові зразки. Тож зроблю побіжних огляд того, що представили компанії.

Почну з важливого заліза. ПАТ «Старокраматорський машинобудівний завод» показав танкову гармату власного виробництва. Гармата пройшла повний цикл випробувань, витримала настріл у 700 підкаліберних снарядів з підтвердженням усіх інших вимог. Завод заявляє про готовність виробляти всю лінійку артстволів від 125 до 155 мм, як гладкоствольних, так і нарізних. Думаю, що це вкрай важливо - з огляду на потребу заміни стволів гармат як на наших танках, так і на артсистемах. Також був показаний новий 120 мм міномет «Бучарда», що цього тижня починає державні випробування. Одна з особливістей міномету — нова конструкція опорної плити, яка дозволяє вести вогонь на 360 градусів без необхідності зміни положення опорної плити.

 

Проте на виготовлення нових стволів та мінометів претендують і інші приватні виробники. Компанія «Ukrainian mortar system” продемонструвала стволи до міномету калібру 81 мм, що виготовлені з титану. Як опція - виготовлення стволів калібру у 60 та 120 мм. Живучість титанового стволу суттєво вища, ніж виготовленого з традиційних сталей, при цьому титановий на 40 відсотків легший, ніж «конвенціяльний». При питанні про його ціну мене переконували, що титанові не будуть суттєво дорожчими. Компанія також освоїла нову металургію і спроможна виготовляли деталі з порошокового металу на спеціальному Зд принтері. Зразки були показані. Також компанія пропонує міни та підривачів до мін.

Ще один новий продукт компанії - прилади для зменшення звуку пострілу. Були представлені зразки для різних калібрів, всі вони постачаются на експорт. За твердженням розробників, їхні «глушники» за своїми ТТХ перевершують все те, що до цього часу було представлено на українському ринку.

Компанія «Таско» запропонувала лінійку боєприпасів, виготовлення яких можливе на потужностях підприємства. А «ГісАрта» нагадала про себе комплексним рішенням автоматизації процесу бойового застосування засобів РВіА.

 

Компанія «Укрспецтехніка», яка добре відома як розробник радіолокаційних станцій типу П-18 нового покоління, також представила новинки. Зокрема, це радарна система для вимірювання швидкості кулі чи снаряда. Такий приклад є необхідним для підвищення ефективності наших артилерійських систем різних калібрів. Також була представлена нова конструкція антідронівської гвинтівки, включно з практичною демонстрацію її можливості протидіяти квадрокоптеру. Ця розробка доповнює арсенал «Укрспецтехніки» у створенні та виготовленні носимих та комплексних систем спостереження та боротьби з дронами.

Продукція компанії «Доля» - радіостанції, які постачаються до Збройних сил та Національний гвардії та різні версії та способи вдосконалення цих засобів.

Підприємство «Телекарт-Прилад» з Одеси вперше представило свою концепцію цифрового солдата, який має інтегруватися у тактичну систему поля бою, спираючись на технічні напрацювання одеситів. Детальна розповідь про цей проект - в одному з найближчих номерів нашого журналу.

 

Українська агенція з перспективних науково-технічних розробок UaRpa, окрім відомих балістичних шоломів власного виробництва, також представила цілу лінійку технологічних виробів. Особливо цікава система «Антиснайпер», що дозволяє виявляти оптику ворога на відстані до 1500 м, а також визначати кординати виявлених оптичних засобів ворога. Комплекс може діяти в автономному режимі. Найближчим часом має розпочатися 2-й етап відомчих випробування щодо підтвердження певних технічних характеристик цієї системи. У разі позитивного завершення система пропонується до закупівлі в інтересах Збройних сил та Національної гвардії.

Компанія «Практика» показала своювже відому броньовану машину 4х4 «Козак-2м», яку можна вважати найбільш довершеною розробкою з усіх вітчизняних машин подібного класу. Машина завершує державні випробування. Також «Практика» продемонстровала мультиліфт, що дозволяє оперативно здійснювати завантаження і розвантаження з мобільної платформи різних вантажів (особливо це актуально для пакетів боєприпасів), а також проводити евакуацію броньованих машин відповідної вагової категорії, що і було продемонстровано під час заходу у Броварах.

Глибока модернізація бронетехніки - у проектах «Техімпексу». Компанія «Радіонікс» - активні і пасивні головки самонаведення для ракет. Запорізьке ТОВ «Інфоком» показало безпілотну робитизовану платформу «Ласка 2.0», яка суттєво оновила свій зовнішній вигляд.

 

Чернігівське підприємство «Сівертекс» забезпечує українську армію новітніми наметами. Підприємство розробило спеціально рецептуру для тканин, що використовуються при виготовленні військових наметів. Ці намети можуть оснащуватися системами кондиціонування чи підігріву, які виготовляє ТОВ «Термо Проджекис Україна», що також є ексклюзивним дистриб’ютором продукції німецької компанії Webasto, яка застосовується і на транспортних засобах у Збройних силах України.

Нові спеціальні генераторні агрегати, які встановлені на протикорабельному комплексі «Нептун», на станції «Зоопарк», на комплексі звукометричної розвідки «Положеніє», на РЛС метрового діапазону П-18 – від компанії МАDEK.

Системи радіаційного контролю торгової марки „Екотест” – від львівської приватної компанії "Науково-виробниче приватне підприємство „Спаринг-Віст Центр”. Це чи не єдина продукція, що постачається до країн НАТО з України.

Десь так виглядають широкі мазки при описанні сьогодняшнього заходу за участю «Ліги оборонних підприємств». Хоча за кожним з цих проектів - безліч технічних деталей, до яких повернусь трохи згодом.

Більше фото «Ліги оборонних підприємств України» дивіться за ЦИМ посиланням.