WTF?
     
Рубати - не саджати. В Броварах мешканці будинку по вул. Незалежності,14/1 не дорахувались у своєму дворі 11-ти зелених акацій (ОНОВЛЕНО)

Вирубка зелених насаджень в м. Бровари стала вже звичним явищем. На офіційному сайті міської ради все частіше і частіше можна побачити розпорядження виконкому Броварської міської ради про вирубку аварійних дерев. 

14.05.2019 року мешканець будинку по вул. Незалежності, 14/1 у соцмережі оприлюднив інформацію, що на території його будинку були вирубані всі дерева (акації), які не знаходились в аварійному стані. Навпаки, ці дерева створювали тінь та затишок у дворі будинку.

Цікаво, що комунальники після виконаної роботи залишили гілля від зрізаних дерев біля будинку. Ні, не на узбіччі акуратно зложені, а розкидані по всій прибудинковій території.

 

Як стверджують мешканці будинку, таблички про зрізання аварійних дерев та гілляк у дворі висіли вже декілька днів, але ніхто з них і не міг подумати, що «під укіс» підуть всі до єдиного дерева у дворі. 

Останнє оприлюднене рішення виконавчого комітету "Про надання дозволу на видалення зелених насаджень"  датувалося 07.05.2019 роком, але зелених насаджень на території будинку по вул. Незалежності, 14/1 в списку цього рішення немає.

Видання «At Brovary» зателефонувало до житлово-комунального господарства м. Бровари, але там відмовились коментувати даний випадок та порадили поспілкуватись з броварським екологом Жимайло Юрієм Миколайовичем. Зі слів працівників житлово-комунального господарства саме він відповідає за вирубку зелених насаджень в м. Бровари. Телефонуємо туди... Нажаль, Жимайла Ю.М. не було на місці, але нам повідомили, що знають про вирубку 11-ти дерев на прибудинковій території по вул. Незалежності, 14/1. В даному випадку дерева були зрізані по причині аварійності та віку, перед цим проводилось з комісією відповідне обстеження. Є відповідні акти обстеження.

Акації до вирубки
 
Акації після вирубки

Чому комунальники не прибрали за собою гілля в приймальній Жимайло Ю.В. не повідомили. «Може ще не встигли», - почули ми на тому боці телефонного зв'язку. Дивно, пройшло більше доби, а мешканці будинку до цих пір змушені переплигувати через «дану недбалість».
Роботи по вирубці дерев було КП «Бровари-Благоустрій», але, з їх слів, прибирати повинен заявник, яким виступає ДП «Житло Сервіс».

- У нас немає такої техніки, як у КП «Бровари-Благоустрій», тому мешканці хай трохи почекають, поступово приберемо, - повідомили нам працівники ДП «Житло Сервіс». Про терміни виконання прибирання прибудинкової території нас не повідомили.

І наостанок відповідаємо на запитання мешканців м. Бровари, які в коментарях до публікації по вирубці дерев на Незалежності, 14/1, запитували, скільки коштує, для порівняння, деревина тополі звичайної та акації?

 

Станом на 16.05.2019 рік до видання «At Brovary» звернулись представники ДП «Житло» та повідомили, що ще на початку листопада 2018 року на ім'я директора ДП «Житло Сервіс» від мешканця першого під'їзду будинку по вул. Незалежності, 14/1 була написана заява, про аварійність дерева, яке знаходиться безпосередньо біля цього під'їзду:

Директором ДП «Житло Сервіс» відразу було складено лист до міського голови м. Бровари Ігоря Сапожко:

Відповідь від Броварської міської ради поступила вже в грудні 2018 року.

Потім процес затих, тому директор ДП «Житло Сервіс» Маринка В.М. у січні 2019 року пише повторний лист броварському міському голові.

Цього разу реакція була продуктивною. Була створена спеціальна комісія на чолі із заступником міського голови Резніком О.В., які обстежили всі дерева прибудинкової території по вул. Незалежності, 14/1 та склали відповідний акт обстеження. Згідно цього акту виявили 11 аварійних (трухлих) дерев (акацій), які несли загрозу не тільки транспортним засобам та електромережам освітлення, а й життю громадян.

 

 

 

В кінці січня 2019 року заступником міського голови Резніком О.В. було видано ордер на видалення (зрізання) одинадцяти акацій, які росли біля будинку по вул. Незалежності, 14/1.

В цьому ордері вказано, що деревину використати для власних потреб. Як пояснили виданню «At Brovary» в ДП «Житло Сервіс», послуга зрізання цих дерев оплачується саме ними і коштує недешево. За рахунок підвищення квартплати зібрати ці кошти з мешканців даного будинку було б неправильно. Тому вирішено було розрахуватись за послугу зрізання дерев саме цією ж деревиною.