WTF?
     
Вшанування пам'яти жертв Голодомору (ВІДЕО)

 Ще у 2006 році Президентом Ющенком був підписаний Закон "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", який засуджує вчинки тоталітарного режиму СРСР. Закон визнає злочин геноцидом Українського народу. Публічне заперечення цього факту є наругою над пам'яттю мільйонів жертв, приниженням гідності українців, і є протиправним.

 Окрім того, закон передбачає, що місцеві органи самоврядування мають брати участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам'яті, сприяти консолідації та розвитку історичної свідомості та культури. Отже, Бровари сьогодні також вшановували пам'ять знищених українців.

На службі людей було не дуже багато, більшість із них залишилися на урочисте вшанування. Біля чорного монументу присутні хрестилися й вклонялися матері з дитям, як іконі.

 

Над ними лунав голос Богдана Ступки, звучав уривок з ораторії Євгена Станковича "Панахада за померлими з голоду".

- Відкрийтесь, небеса! Зійдіть на землю Всі українські села, присілки та хутори, Повстаньте всі, кому сказали: вмри! Засяйте над планетою, невинні душі! Зійдіть на води й суші, Збудуйте пам′яті невигасний собор! Це двадцять другий рік! Це тридцять другий рік! Це тридцять третій рік! Це сорок шостий рік! Голодомор. Голодомор. Голодомор. - Коли лунали ці слова люди похилого віку не могли втримати сліз.

 

 Навіть школярів, які дещо невизначено пояснили свою присутність на вшануванні пам'яті, пройняло. 

- За власним бажанням прийшли, або вчителі примусили? - питаємо в учнів 8 школи.

- Педагог організував. 

 


 Як і більшість присутніх представники влади приїхали на урочисту частину вшанування пам'яті. Начальник відділу культури Наталія Багмут згуртувала людей навколо чорного монумента. Присутні запалили свічки. Після вступної промови ведучого, виступив отець Міхаїл, який очікував, що людей буде більше. Це й зрозуміло, адже тільки коли пам'ятаєш минуле, можна уникнути помилок у майбутньому. 

 

 Попри люту погоду (не так мороз, як вітер), люди відстояли панахиду й поклали свічки й квіти до чорного меморіалу. Присутні розходилися з тяжким серцем, що й не дивує. Але це необхідно: приходити на такі заходи, пам'ятати страшні події минулого. На сам перед це необхідно нам.

 

 О 16-й на Майдані Свободи загиблих вшановували хвилиною мовчання. Людей було зовсім мало, близько 20-ти. Проте, ті хто вирішив запалити поминальну свічку, приходив навіть з малюками. Начальниця відділу культури, Наталія Багмут залучала до заходу перехожих і давала їм свічки.

- Приєднуйтесь, до нас. Вшануйте пам'ять загиблих, - звертається вона до чоловіка. З усього видно, що люди погано інформовані до акції "Запали свічку", залюбки приєднувались броварчани, які вийшли на прогулянку. Захід тривав близько 20 хвилин. 

 

 Серед іншого. священики наголосили на тому, що довгий час влада не визнавала, що голод був штучним, тобто не визнавала свій злочин.

Після короткої молитви люди ставили запалені свічки до рукотворного меморіалу загиблим учасникам АТО на Майдані Свободи, й ушанували загиблих в голодні роки хвииною мовчання.