WTF?
     
Забудова ІІ житлового району м.Бровари

 27 листопада в актовому залі ЗОШ №1 відбулась зустріч громадськості з представниками ТОВ «Просперітатіс» з приводу можливого будівництва ІІ житлового району (вул.Богунського). Про це повідомляє в соціальній мережі депутат Броварської міської ради Юрій Чередник. 

"Доводжу сухі факти:
- Площа території ІІ житлового району – близько 90 га.
- Комплексно розглядалось вирішення питання підтоплення старої частини міста, що є головною та гострою проблемою. Спочатку планується будівництво системи водозбору та водовідведення, а потім – будівництво житла. В результаті наведених даних розробники проекту стверджували, що рівень ґрунтових вод буде на глибині 2,5 метрів, що є позитивне (сьогоднішній рівень – фактично на нульовій відмітці). Збір води буде відбуватись спочатку у колектори, потім очищення й відвід води у річку Осинка за місто.
- Планується підсипка існуючого рівня землі на 30 см. 
- На цій місцевості передбачається будівництво 6-7 поверхових житлових будівель, загальною площею 500.000 кв.м. Забудова планується у вигляді автономних кварталів зі своєю інфраструктурою - спортивні та дитячі майданчики, парковки, сквери тощо. 
- На території буде збудовано 5 дитячих садочків на 1200 дітей та 2 школи по 1200 дітей в кожній.
- Орієнтовна кількість майбутніх мешканців мікрорайону – біля 25.000.
- Загальний термін будівництва складає 8-10 років".

 Наша команда спробувала з'ясувати, що ж це за компанія, але це виявилось нелегкою задачею. Ми зв'язалися з паном Юрієм, аби докладніше дізнатися про забудовника та про, саму, зустріч.

- Щось розказати про "Просперітатіс" не можу. Зустрілись ми один раз, на цьому обговоренні у першій школі. 

- Чому засідання не афішувалось належним чином? Це питання потрібно виносити на широкий загал.

- Я також задав це питання представникам забудовника й організаторам зустрічі. На що отримав наступну відповідь: було рознесено  оголошення у поштові скриньки приватних будинків поруч із територією, де планується зведення нового кварталу (вул. Маяковського, і які там найближчі). Більше вони нікого не повідомили.

 Зауважимо, що журналисти "At Brovary" поспілкувались з кількома жителями вулиці В. Маяковського. Про обговорення можливого будівництва вони дізнались від нашої команди. З цього можна зробити висновки, що або оголошення розносились не сумлінно, або взагалі не розносились.

- Я бачу це по-іншому, необхідно, щоб ця інформація була опублікована на сайті Броварської міської ради, повідомлення потрібно було з'явитися завчасно. Я, наприклад, про цю зустріч дізнався за дві години перед проведенням. Наступне, необхідно було оповістити депутатів Броварської міської ради, адже вони представляють інтереси територіальної громади. Повинні були розклеюватись оголошення на вулицях, розташованих поруч. Це тема стосується півміста, району Пекарні у тому числі. 

  Обговорювалась тема підтоплення. Якщо дивитись плани та проекти, що надає "Просперітатіс", яка збирається зводити будинки для 25000 нових жителей виникає багато питань, те ж саме споживання питної води...

- Дуже багато питань, забудовник відразу закладає дефіцитну кількість місць у садочках і школах, наприклад. Чи є у вас контакти компанії? Хотілося би подивитися план проекту, дізнатися про нього більше. 

- На жаль - ні. У мене у самого багато питань. Чи намагається його хтось пролобіювати, одне з них. Тобто, якщо це дійсно цікаво громаді, давайте зустрічатись та обговорювати, але ж надайте нам матеріали, ми підготуємо питання. А не так, що ми дізнаємось про збори за дві години, не знаємо суті. Ставимо питання, нам дають невпевнені відповіді, з чого стає зрозуміло, що це зовсім сирий проект. 

 Коли я спитав, яку суму буде витрачено на очисні споруди, як конкретно вирішуватиметься проблема підтоплень - комплексні питання, відповідь була одна: фінансового розрахунку немає. Але, якщо його немає, як можна прорахувати фінансову вигоду, рентабельність. Тобто, про що може й ти мова? Будь-який бізнес-проект вимагає, насамперед, фінансових показників, а вже згодом красивих плакатів. Я хочу розуміти, про що мова, але ставлю базові питання й не отримую відповідей. 

 Отже, зустріч, яка мала би багато чого пояснити, ще більше спантеличила. Ми й надалі будемо шукати контакти й інформацію про ТОВ "Просперітатіс", та інформуватимемо наших читачів.