WTF?
     
Пеня за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг

З 1 травня набувають чинності положення ст 26 Закону «Про житлово-комунальні послуги», що регулюють відповідальність споживача за неналежне виконання договору. Про це на своїй сторінці повідомляє Управління житлово комунального господарства  Броварської міської ради.
Таким чином, за несвоєчасну сплату платежів за ЖКП споживач зобов’язаний буде сплатити пеню у розмірі, встановленому у договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Пеня нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем внесення плати.
Не нараховується у разі:

  • заборгованості держави за надані населенню пільги і житлові субсидії,
  • при наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

За новим законом, перевіряючі можуть приходити в квартири і ви їх зобов'язані пустити. В іншому випадку вам загрожує відключення.
Якщо ви відмовилися надати доступ виконавцю комунальної послуги в приміщення, це може бути підставою для припинення надання відповідної комунальної послуги.

Уразі непогашення у повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця, останній (крім виконавця послуг з постачання та розподілу електроенергії і природного газу) має право обмежити (припинити) надання послуг споживачеві.

В Україні нині діє єдиний реєстр боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження. В електронну базу внесені дані про заборгованість споживачів з оплати послуг ЖКГ, як фізичних, так і юридичних осіб. 
УВАГА! Приховати борги за комунальні послуги наразі стає неможливим.