WTF?
     
Комісія перевірятиме навчальні заклади Броварів

24 листопада відбулось засідання Громадської ради при управлінні освіти Броварської міської ради. Очільник управління, В. Онищенко надав присутнім купу паперів, у яких керівники шкіл та дошкільних закладів унесли потреби установ (від капремонту до миючих засобів), окрім того, він оприлюднив нагальні потреби на 2016 рік. Отже, загальна сума на ремонти становить - 52 927 000 гривень, 28 662 000 - на ДНЗ, 22 450 000 - на школи, 1 815 000 - на заклади позашкільної освіти. Проте Володимир Іванович налаштований не надто оптимістично “Просимо 52 мільйони, а виділять 10. От в минулому році просили 32, а дали – 8”. Багато витрачається й на "дрібниці" - мільйон гривень на миючи засоби й мільйон - на канцелярію.

 

 Наявність документів дозволила вести розмову предметно. Громаду здивували деякі "потреби", наприклад, запит гімназії ім. Олійника стосовно облаштування автостоянки. Через це громада вирішила утворити комісію з перевіряння усіх запитів від навчальних закладів. Члени комісії планують виїжджати до установ, спілкуватися з керівниками для кращого розуміння ситуації. Працювати почали відразу після засідання. 

 Завдяки активістам вдалося дещо скоротити витрати, у розмові з очільниками установ члени комісії доходили згоди, що із заявленого вкрай необхідне, а що може зачекати. У Школі №7 дійшли висновку, що в першу чергу потрібно замінити вікна та посудомийну машину. У ДНЗ "Золотий ключик" погодили капітальні ремонти фасаду і пральні, а також ремонт - спортмайданчику, загальною сумою на 1 220 000 гривень. 

 

 Будинок дитячої та юнацької творчості (БДЮТ) запросив 1 045 000 гривень, капітального ремонту потребує майже все. Але сама доля установи не вирішена, адже вона має переїхати на вулицю Грушевського, проте нова будівля й досі не готова. У будь-якому разі, навіть якщо Будинок творчості переїде і звільнить місце для дитячого садочка, будівлю необхідно буде ремонтувати. Провівши ревізію, члени комісії визнали більшість вимог керівництва закладу обґрунтованими.

 Подібні інспекції активісти влаштовуватимуть в усіх навчальних закладах міста, а ми й надалі слідкуватимемо за їхньою роботою.

Стаття підготована за матеріалами видання "Маєш право знати"