WTF?
     
Я був на концерті ЗЕ! І майже не шкодую.

В останній день дозволеної агітації ми ідемо на концерт Зеленського в Броварах в Терміналі. Нас запросила його прес-служба (чи то PR-агенство). Правда дуже просили опублікувати статтю до кінця п'ятниці — бо потім день тиші. Хоча, якщо використовувати риторику журналістів 1+1, ми будемо писати не про ЗЕ-кандидата, а про ЗЕ-квартал'95. Так можна:)

Біля Терміналу нас відвідало якесь легке відчуття де-жа-вю: світлофори на Петлюри вимкнені, на стоянці Терміналу групується нацгвардія, по периметру сновигають люди в цивільному і щось бурмотять собі у комір куртки (їх легко визначити - одягнені тепло, а на ногах переважно кросівки чи начищені до блиску лакові туфлі).

Я бува подумав, може Президент Порошенко інкогнито збирається на концерт ЗЕ і посеред виступу прямо із залу почне дебати? Бо, як пишуть шанованні видання, Зеленський не зміг прийняти участь в дебатах саме через концерт в Броварах. Броварчанам, звісно, дуже приємо, але, думаю, що дебати зібрали б куди більшу аудиторію ніж концерт 95-го кварталу.

 

Після подвійного кордону рамок-металошукачів ми потріпили до залу Льодової Арени. Навіть за дві хвилини до початку ЗЕ-дійства (початок мав бути в 17-00) зал зайнятий на відсотків 15%. Хоча ще досі черга на вхід. На самій льодовій арені стоїть до 2.5 тис місцестільчиків і ще до 1.5 стаціонарних місць на трибунах. Заходи безпеки типові, як для таких заходів. Однак, забігаючи вперед, варто сказати, що сам Володимир Зеленський на початку концерту наголосив, що якщо будуть провокації, то на них не треба піддаватися, може це люди Ляшко (до чого б це?), і якось примружився, ніби зал мав знати про що мова. Це було трохи дивно і навернуло нас на деякі роздуми.

Ще до вчора ми не знали, що перед “платним” концертом в 20-00 буде ще безплатний в 17- 00. Ні реклами, ні повідомлень — але людей багато. Не аншлаг, але багатенько. Питаю у зграйки дівчат, як настрій, чому вирішили придбати квитки на цей концерт? — ми не купували — нам подарували. Добре. Питаю у трьох жіночок, що роблять селфі на фоні поки ще порожньої сцени, що їх привело сюди — нам передали квитки. Питаю хто? Профсоюз, на виробництві, домком розповсюджує? — лише сміються і кивають одна на одну. Таких невдалих спроб було ще декілька. Всі мовчать — як партизани.

 

Тим часом концерт почався рекламними заставками. Впали в око реклама МАРУВ. Це зараз, ніби, моветон, кажуть. А сам концерт - знаєте, коли бачиш концерт по youtube – це одне, але в живу це має підхоплювати, надихати, брати за душу. Нє-а. Просто концерт з інтернету вживу. Ну, може, я прискіпуюся трохи. Сценка про Парубія не зайшла до відвідувачів. А от музичні номери — норм. Навіть включали ліхтарики на мобілках і в такт ними махали. Не Майдан, звісно, але непогано. Неприємно вразили мати зі сцени. Не в тому річ, що в залі діти (діти і не те чують в тому самому інтернеті чи на вулиці), а в тому, що це пропагується як норма. Не добре так. Цікава була сценка де Зеленський грав Коломойського. Дуже органічно. Хоча навряд він так собі дозволяє говорити із Ахметовим. Хоча, хто зна.

 

Зі сцени згадували, що вони (Квартал'95) були на Майдані, але тепер всі ідеали втрачено. Нагадайте, коли ЗЕ був на Майдані? Пам'ятаю, коли казав “ну дайте поставити наконєц йолку” в 2013 на своєму 1+1. А на Майдані його не бачив. Виправте, якщо помиляюся. Порошенко згадували або нейтрально, або не дошкульно кепкували. Ну це правильно, так книжка по PR і вчить — не згадуй свого опонента всує. Очікував почути жарти про ТОМОС. але не було. Шкода, було б цікаво побачити реакцію залу.

Загадка із невпізнаними відвідувачами благодійного концерту відкрилась випадково. Пішов мити руки і розговорився із хлопчиною. Той зразу сказав що всі присутні — члені виборчих дільниць, спостерігачі від Зеленського на виборах. От сектор №6 — там всі з Борисполя. Добиралися всі в Бровари самі. Чомусь йому впало у вічі слово “благодійний” на квитках. Почав мене переконувати, що це не відповідає дійсності, бо “благодійний концерт” - це коли на концерті відвідувачі збирають гроші і на благодійній основі їх передають нужденним. А тут хто платить? Чесно кажучи, цим питанням він мене поставив у кут. Хороший хлопець, якійсь відверто-наївний, аж шкода його. Я його чимось зачепив, бо він все намагався мене переконати, що він пішов в комісію за ЗЕ не через концерт, просто це вибори, демократія, треба всім щось робити. Душевна людина, і дівчина у нього гарна.

 

Тим часом концерт добігав кінця. Два музичних номери і 30 секунд на селфі із ЗЕ. Я от тиждень тому був в театрі оперети на рок-опері, так в кінці люди аплодували зі сльозами на очах, овації, тричі викликали не біс. А тут нічого такого. Виключили екрани, загасили світло і людська юрба покірно попрямувала до виходів. Правда мимоволі людські потоки склалися в тризуб. Але то випадковість. Квартал '95 - це не про Україну. Там навіть української на сцені відсотків 5%. Навіть Парубія пародіювали російською.

Якось так. Як казав один, “Думайте”.