WTF?
     
СтопКор в Требухові (ВІДЕО)

 

Село Требухів, яке розташоване неподалік від столиці опинилось у центрі скандалу з перерозподілом землі. Гарна місцевість, близькість до Києва приваблює охочих мати тут земельну ділянку. 10-12 соток землі у селі коштує близько 80 тисяч гривень, от тільки не кожен планує купувати землю. Требухівці звернулися до журналістів, через те, що їм загрожує втрата власних земельних ділянок. Жінка, яка була господинею на землі 20 років, переконує, що тепер її залякують "нові власники".

- Дійшло до того, що вони приїжджали до мене до дому, там були і погрози. По цих діляночках, які зорані, на яких посаджено все, посіяно, гуляли машинами, щоб заїздити - говорить Беденок Ніна Трохимівна, - на другий же день змусила всіх людей поїхати в архів, а у довідках написано - " земля надана у постійне користування". То вибачте, ... про це не знали наші керівники? Усі про це знали.

 Таке свавілля збурило та неабияк стривожило селян. Активісти нагадали, що земельні акти не скасовані, ділянки у постійному користуванні з 1999-го року. Проте, нагадують вони, здебільшого, самі собі. Наразі, секретар і голова минулого скликання зникли, помічників, заступників і землевпорядника немає, говорить нинішній сільський голова, Куць Віталій Володимирович. На прохання журналістів показати рішення сесії з цього питання, виявилось що документів також немає. 

- Ці документи, протоколи земельних комісій якимось чином зникли з сільської ради, - знизує плечима новообраний голова. - Питання треба ставити правоохоронним органам, де ж вони ділися. Певно, що хтось в цьому зацікавлений, імовірно, що там є така інформація, яку "не можна" показувати стороннім. - Докладніше про документи розповідає місцевий житель.

- Були випадки, що дописували, навіть, три голоси - говорить требухівець Олег Тертишник. - Наприклад, проголосувало 14 "за", знято все на відеокамеру касети збережені.., приходимо в сільську раду, беремо протокол засідання сесії (копію), там написано, "за" проголосувало - 17.  - Натомість правоохоронці не квапляться з розслідуванням, вважають селяни. Заяви про відверте порушення закону розглядаються, як звернення громадян і передані в міліцію. 

 - Я знаю, що є це кримінальне провадження, - говорить в. о. Броварського міжрайонного прокурора, Олег Бургела. - Постійно люди приходили на прийом, ми вивчали провадження. Давались процесуальним керівникам вказівки.., заслуховувалось це на оперативних нарадах у керівництві прокуратури. Тобто триває розслідування. - У той же час житель Требухова О. Тертишник нарікає, саме на те, що робота не ведеться належним чином.

-  Лежить два папірці, моя заява, мої матеріали й усе. Один раз мені вдалося настояти на тому, щоб мене допитали, як заявника, хоча б. Більше нічого не робиться. Ми пішли до місцевої прокуратури, там нам повідомили, що вони не займатимуться цим.

 Журналістам вдалося телефоном зв'язатися з колишнім головою Требухівської сільської ради, Васильєвим Володимиром Анатольовичем, за часів керування, якого почались ці події. Проте домовитись про зустріч представникам ЗМІ не вдалось. Нинішній голова Требухова В. Куць, обіцяє розібратися в питанні, адже запевняє, що нова влада також зацікавлена у розв'язанні проблеми. Тим часом багато людей побоюється, навіть, обробляти землю, аби підготувати її до зими.  Тобто селяни продовжують втрачати, адже, навіть, якщо, їм вдасться відстояти землю, вони отримають зовсім інший врожай. 

 Статтю підготовано за матеріалами програми Стоп Корупції.