WTF?
     
Броварчан закликають відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави, та чагарників

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Броварської міської ради закликає громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави, та чагарників. 
Із встановленням сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи Броварського регіону та м. Бровари отримують десятки повідомлень та все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах. Внаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.
Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Броварської міської ради повідомляє, що у 2018 році виникло 33 загорання трав’яного настилу та сміття на відкритій території, у цьому році, незважаючи на всі вжиті заходи, виникло вже 10 загорань трав’яного настилу та сміття. 
Також відділ з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Броварської міської ради нагадує броварчанам, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.


Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов даного дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Закликаємо громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків, адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричиняє інші негативних наслідки та загрозу життю та здоров’ю людей.
У випадку виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації терміново телефонуйте за номером 101.