WTF?
     
У поліції міста Бровари зафіксовані порушення прав затриманих осіб на захист

Співробітник Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та громадський монітор Маргарита Тулуп здійснили візит до Броварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Під час візиту були виявлені випадки порушення права на свободу та особисту недоторканість. Зокрема, протоколи про затримання осіб за підозрою у вчиненні злочинів складаються через тривалий час після скоєння злочину та без зазначення місця затримання.

Також монітори зафіксували порушення права на захист затриманих осіб. Зокрема, регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги не повідомляється негайно після їх затримання, як наслідок адвокати прибувають до поліції не своєчасно.

Через відсутність спеціальної кімнати неможливе проведення конфіденційних побачень затриманих осіб із захисниками.

У відділі поліції відсутня також кімната для проведення слідчих дій, тому процесуальні дії із затриманими проводяться в службових кабінетах працівників поліції.

Окрім цього, в Броварському відділі поліції не укомплектована посада службової особи, відповідальної за перебування затриманих, через це не забезпечується дотримання прав затриманих осіб.

На час візиту на дверях окремих службових кабінетів органу поліції були відсутні таблички із зазначенням посад і прізвищ працівників, які в них працюють. Відповідно, у разі потреби, неможливо буде встановити, у яких саме службових приміщеннях перебували затримані чи доставлені особи, які скаржаться на неналежне з ними поводження з боку працівників поліції.

У відділі поліції немає вільного доступу громадян до Книги скарг та пропозицій, яка знаходилася за віконцем у чергового.

Звіт за результатами візиту буде направлено до Головного управління Національної поліції України в Київській області.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини