WTF?
     
Сьогодні відбулась перша сесія Броварської міськради нового скликання

17 листопада 2015 року у вівторок в приміщенні великого залу райдержадміністрації відбулась 1 сесія броварської міської ради.

Зала зібрання була переповнена: при місткості приблизно у 200 крісел, присуніх було не менше 250 – стояли у проходах і навіть у коридорі. Особливістю цієї сесії, як, в принципі, і по всій Україні – є суттєва кількість людей у однострої – воїни АТО. Їхня присутність урівноважувала працівників закладів освіти, що у паузах засідання узгоджувала між собою розклад уроків на наступний тиждень. Також було помітно бувших депутатів минулих скликань, екс-міських голів, депутатів рай- та обл- рад та  просто зацікавлених громадян Броварів, серед яких більшість складали пенсіонери.

На передніх рядах розмістилися новообрані депутати, а у президії сиділи представники ТВК, що відразу після урочистого виконання гімну взалися до оголошення результатів виборів. Ця частина була найбільш нудною і лише помилка голови комісії (було названо, що Єдність отримала аж 20% голосів на міських виборах), трохи розворушила куток залу, де були наші кореспонденти. Спроби власноруч підрахувати і перерахувати відсотки припинилися лише після того, як голова ТВК оголосив кількість депутатів від кожної партії (Єдність отримує 6 голосів).

Після особистого оголошення кожного із нових депутатів (всіх зустрічали оплесками), зачитування результатів виборів було продовжено і було логічним чином завершено оголошенням нового-старого мера Броварів - Ігоря Сапожка. Оплески на його честь лунали довго, лише люди у військовій формі не дуже активно вітали мера – ми змогли нарахувати не більше 3-5 таких.

Мер Броварів почав свій виступ із зачитування присяги. В цей самий момент у протилежному боці залу представники БПП та Удару почали щось активно занотовували – сусіди наших корреспондентів по залу почали жартувати, що мера ловлять на слові. (Всі знають про „нелюбов” партій БПП та Удару до мера І. Сапожка)

Виявилось (хоча про це вже цілу добу на сторінках фейсбуку розказував ДемАльянс), що по законодавству не можна розглядати будь-які питання на сесії, якщо не оприлюднений заздалегідь порядок деного. Отже сесії було приречено завершитися лише урочистою частиною.

Проте це не зупинило представників Свободи, які виголосили промову про недопущення репресій і переслідувань патріотів чинною владою та представників ДемАльянсу, що повідомила, що в Броварах вже призначений в.о. начальника міліції та запросила його на наступну сесію із доповіддю. Також представники БПП „Солідарність” проголосили заклик до громади підтримати на посаді попереднього начальника міліції, чим викликали нерозуміня у декого із присутніх в залі. Заклик від БПП негайно проголосувати депутатам на підтримку попереднього очільника міліції розбився о непохитну позицію мера – по закону це можна проголосувати у розділі „Різне” на наступній сесії лише якщо буде новий регламент – всім стало відразу зрозуміло, що ініціатива та самодіяльність на зібраннях депутатів буде жорстко покарана буквою закону.

Єдиною світлою частиною засідання був неочікуваний для більшості виступ військового комісару Броварів – він викликав на сцену ветерана АТО Анатолія Фатєєва з 93-ї бригади, 20-го батальйону – і урочисто вручив йому Державну Нагороду „Захисник Вітчизни.” Анатолій Фатєєв у військовій формі на інвалідному візку у своїй промові на пару речень намагався донести до пристуніх, що ворог тут, у тилу, найбільш небезпечний, і коли нові депутати будуть голосувати, хай пам’ятають тих, хто заради країни віддав своє життя та здоров’я. І на фоні цих слів, усі попередні вітання та радість депутатів здалась якоюсь несправжньої.

Хочеться вірити, що новонавернені депутати таки змогли почути слова АТОшника.