WTF?
     
В Броварах на свято Водохреща пройшли масові купання (ВІДЕО)

З року в рік для броварчан свято Водохреща стало одним з найулюбленішим святом. Вже стало доброю традицією на це свято збиратися в парку "Приозерний" біля озера на Пекарні аби окунутися в святу крижану воду. 

19-го січня 2019 року відбулось Водохреща  у Броварах, традиційно, у парку "Приозерний". Освятили воду священики православної церкви Петра й Павла московського патріархату, зокрема отець Олександр (Левчук). Обряд розпочався близько одинадцятої години дня проте масові гуляння та масові занурення у воду почалися ще з самого ранку.

 

За три години до того, близько 08:00 священний обряд Водохрещення провів в парку «Приозерний» Святий Отець Михаіл з Свято Покровського Храму Української Православної автокефальної Церкви.

 

Не дивлячись на попередню оговореність про неофіційність святкування, на процесі охрещення водойми крім деяких депутатів Броварської міської ради був помічений і мер міста Ігор Сапожко.

 
Саме біля 09:00 в парку «Приозерний» побували журналісти видання «At Brovary».
Ще з вечора 18-го січня працівники КП "Бровари-Благоустрій" зробили безпечний вхід в ополонку - дерев'янний помост з перилами, парканчик та лавки для перевдягання.

Не одну тисячу броварчан ми могли спостерігати і біля ополонки в озері, і на березі біля каплички. Поки дорослі купалися, спілкувалися, діти каталися на санчатах та спостерігали за сміливцями, які наважились освятитися в крижаній воді.

  

Таких сміливців було дуже багато. Не налякали їх і морозец, який тримався на позначці біля -5ºС. 

Як повідомляла нам раніше начальник броварського відділу культури Мелікова Катерина, офіційної частини свята Водохреща біля озера не було, тому ні міський голова Броварів, ні його заступники в парку «Приозерний» не були помічені.

  
До приїзду священослужителів бум занурення у крижану воду охопив багатьох мешканців та гостей міста. 

- Ще ж воду в озері не освятили, а ви купаєтесь, - почали розмову наші журналісти з жінкою, яка тільки-но вийшла з води.

Нічого страшного, - пояснює вона нам, - в цей день воду освячує не священник, воду освячують небеса та святе повітря!

Зігрівалися люди по-різному, хто гарячим чаєм, хто кавою, а були й ті, хто не нехтував і алкогольними виробами.

 

Біля спуску в озеро стояв намет, де можна було скуштувати смачний куліш, гарячий шашлик і справжній глінтвейн. Працівники "Червоного Хреста" пригощали всіх бажаючих чорним та зеленим чаєм з печивом. Солодкими смаколиками та гарячим чаєм з лимоном пригощав і спортивний кафе-бар «Black Wood», працівники якого також виїхали до озера.

 

Задля безпеки містян периметром чергували працівники МНС, Швидкої та поліції адже лід не надійний, а людей зібралось дуже багато.

Тож свято вдалося на славу. З самого ранку до пізнього вечора ополонка в озері не пустувала, а масові святкові гуляння в парку "Приозерний" не припинялися до самого вечора. Погода цьогоріч посприяла гарному відпочинку для всіх броварчан в цей святковий день.