WTF?
     
«Цього року з наших планів ми вилучили свято Водохреща...» , начальник броварського відділу культури Мелікова К.В.

Хрещення — це свято, яке є одним з головних у християнстві. Воно було і залишається одним з найулюбленіших в нашій країні. Дата святкування —19 січня, а напередодні віруючі відзначають Водохресний Святвечір (другий святий вечір).

Здавна відомо, що Іван Хреститель охрестив народ в Йордані, чим закликав всіх до покаяння й очищення душі від гріхів. Ісус у віці 30 років, будучи безгрішним, перший прийняв хрещення, освятивши при цьому собою річку Йордан. На честь цієї події свято і було названо Хрещенням, а в народі його називають Йорданом (Ордань). Цей же день примітний святом Богоявлення.

 

Кожного року обряд хрещення води відбувається 19-го січня на озері в парку «Приозерний», що на Пекарні. Як буде цього року ми поцікавились у начальника відділку культури м. Бровари Мелікової Катерини Володимирівни:

- В цьому році на це свято не буде офіційної частини. З наших планів ми вилучили цю подію. Задача відділу культури запобігти стихійним купанням. Розробляється план заходів чергування рятувальної служби, працівників медичної служби, а благоустрій має зробити безпечний вхід в ополонку. Священослужителів в цьому році ми не запрошуємо. тобто це не означає, що їх не буде, але ми з ними, а вони з нами обряд освячення води в озері не обговорюємо, - розказала виданню «At Brovary» Мелікова Катерина Володимирівна.
Також це підтверджує і відповідне розпорядження броварського міського голови.

Нагадаємо, що протягом минулих років проводили святкове богослужіння та освячування броварського озера на Пекарні священнослужителі храму Петра і Павла УПЦ, зокрема отець Олександр (Левчук).

 

Так чи відбудеться в цьому році обряд освячення води біля озера в парку «Приозерний»? Це запитання журналісти видання «At Brovary» адресували настоятелю храму Святих Апостолів Петра і Павла отцю Олександру Левчуку:

- Так ми будемо точно. Орієнтовний час - 11:00. Пізніше погано, бо на той час вже основна частина мешканців міста окунуться у воду та порозбігаються, а раніше ми не встигнемо, в цей час в храмі проходить служба. Можливо прийдуть священослужителі новоствореної Православної церкви, але ми разом не будемо точно,  - повідомив настоятель храму Святих Апостолів Петра і Павла.

Виданню «At Brovary» настоятель Свято Покровського Храму отець Михаїл (Лесюк) повідомив, що ще вирішується, чи буде їхня церква приймати участь у обряді освячення води на озері в парку «Приозерний». Самого отця Михаїла запрошували в с. Залісся, але рішення він ще не прийняв.

Тож,  як і кожного року в цей день броварчани та гості міста зможуть пройти всю процедуру цього свята та тричі окунутися в ополонці озера на Пекарні. А поки що давайте згадаємо, як святкували свято Водохреща в Броварах рік тому.