WTF?
     
Правозахисник з Броварів - один з ймовірних кандидатів у Президенти України

Правозахисних з Броварів Володимир Ратуш може стати другим кандидатом на пост Президента України. Про це у коментарі УНН повідомив завідувач відділу взаємодії із засобами масової інформації ЦВК Констянтин Хівренко.

“Володимир Ратуш. Він позиціонує себе як правозахисник із Броварів. Але наскільки мені відомо, у нього в документах відсутній, на момент здачі ( ред. – документів) банківський документ підтверджуючий переведення застави на відповідний рахунок”, - повідомив Констянтин Хівренко.

За його словами особа може вважати себе кандидатом на пост президента лише після того, як подасть всі документи, внесе заставу у розмірі 2,5 мільйона гривень і, не пізніше ніж на 5 день після подання документів, ЦВК прийме рішення реєструвати чи не реєструвати особу як кандидата.

Заяву до ЦВК Володимир Ратуш заніс ще 31 грудня 2018 року о 16:30, проте досі не вніс застави у розмірі 2,5 мільйона гривень.

Зокрема, правозахисник з Броварів Володимир Ратуш не декларував цінні папери, автотранспорт чи ювелірні вироби

Правозахисник з Броварів Володимир Ратуш, який подав документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на посаду президента на виборах 31 березня, судячи з декларації за 2017 рік, не володіє нерухомістю, автотранспортом чи цінними паперами.

Зокрема, згідно з інформацією у Єдиному державному реєстрі декларацій, Ратуш не володіє такими об’єктами нерухомості, як земельна ділянка, житловий будинок, квартира, офіс, садовий (дачний) будинок, гараж тощо.

Також Ратуш не декларував цінні папери, автотранспорт, ювелірні вироби, персональні або домашні електронні пристрої, твори мистецтва, антикваріат чи грошові активи.

Як відомо, Ратуш другим прибув реєструватися до ЦВК після старту президентської кампанії в Україні. Звідки у нього 2,5 мільйонів гривень на заставу, він не відповів, при цьому уточнивши, що з брудними грошима не пов'язаний.

«Я юрист та економіст, не краду, заробив чесним шляхом. До цього був у партії «Народно-трудовий союз українців». Президентство - це мета кожного здорового українця, але життєві обставини не кожному дозволяють», - заявив Ратуш.

Нагадаємо, раніше Ратуш балотувався на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Наразі лише двоє подало документи до Центральної виборчої комісії. Першим документи для реєстрації кандидатом у президенти подав самовисуванець Ігор Шевченко, колишній міністр екології та природних ресурсів України.

Додамо, партії можуть висувати кандидатів до 3 лютого, а останній день реєстрації - 8 лютого 2019 року. Застава для потенційних кандидатів складатиме 2,5 мільйона гривень.

Після офіційної реєстрації кандидати зможуть вести агітацію, яка завершиться до 00:00 29 березня 2019. Виборча кампанія триватиме 90 днів. Голосування відбудуться 31 березня 2019 року. Результати виборів мають бути встановлені до 10 квітня 2019 року.

Центрвиборчком затвердив календарний план до першого туру. Проте якщо жоден з кандидатів не набере 31 березня 2019 понад 50% голосів, то 21 квітня 2019 має бути призначений другий тур виборів.

У такому випадку ЦВК має офіційно оголосити результати виборів до 1 травня 2019, а інавгурація новообраного президента має відбутися до 31 травня 2019 року.