WTF?
     
В броварській лікарні неврівноважений пацієнт побив медсестру та санітарку. Деталі розповідає постраждала медсестра

В неділю 23.12.2018 року в гастрологічному відділенні  Броварської центральної районної лікарні відбувся випадок, коли один із пацієнтів наніс тілесних ушкоджень медсестрі та санітарці.
Про це повідомила дочка медсестри у мережі фейсбук.
Видання «At Brovary» зв’язалось з 64-річною постраждалою медсестрою Тетяною Олександрівною, яка і розповіла, що саме трапилось в цей день.

- В неділю вранці в наше відділення з реанімаційного відділення перевели 25-ти річного хлопця, мешканця м. Бровари. За попередньою інформацією в реанімаційне відділення він потрапив з передозуванням наркотичними речовинами. Зазвичай таких пацієнтів потім переводять в гастрологічне відділення, адже у нас вони проходять курс зняття інтоксикації. Я заступила на свою зміну о 08:30 ранку і вже черговий лікар приписав для хворого призначення.  Ближче до обіду пацієнт почав «буянити» виривати з себе катетери і ми викликали чергового лікаря з реанімаційного відділення задля введення спеціальних ліків для таких пацієнтів, яких нема у чергового лікаря гастрологічного відділення. Черговий лікар поставив хворому новий катетер в область шиї, бо в інші місця на тілі було проблематично їх поставити та зробив хворому  внутрішньовенну ін’єкцію. Андрій (даний пацієнт - приміт. автора )наче заспокоївся і до вечора поводив себе тихо. Весь цей час біля нього знаходилась його мама.

Вже близько дев’ятої вечора у хворого знову «зіпсувався настрій» і ми знову викликали чергового лікаря з реанімаційного відділення. Лікар хотів ввести препарат галоперидол, але мама пацієнта була чомусь проти цієї ін’єкції. Все ж таки мамі пояснили, щоб стабілізувати психічний стан її сина, потрібно зробити дану ін’єкцію. В результаті її зробили і хлопець заспокоївся.

Близько 22:30 я та санітарки почули крики мами про допомогу.  Андрій стояв на колінах на ліжку та хотів знову вирвати всі катетери. Справа в тому, що був у нього ще сечовий катетер, при зірвані якого є ризик кровотечі. Я побігла в маніпуляцій ну по шприц, а в цей час пацієнт вибіг на коридор, спочатку до холодильника, а потім до вікна та почав бити по ньому кулаками. Я злякалась, бо розбивши вікно, хлопець міг серйозно травмуватись. А відповідати за це нам, медперсоналу.

  

Я підбігла до нього, а він повернувся до мене, схватив за шию та почав кулаком наносити удари по обличчю. Вже згодом я помітила, що він зірвав з мене ланцюжок. Потім він побіг по коридору і наша санітарка Галина Миколаївна намагалася його зупинити. Зробити вона цього не змогла, при цьому ще й отримала порцію ударів. Неврівноважений хворий побіг до ліфту. В цей час поверхом нижче, де знаходилось реанімаційне відділення, почули, що у нас твориться щось нехороше та намагалися прийти на допомогу. Двері на поверх були вже закриті, а ліфтом дістатись гастрологічного відділення вони не могли так, як хворий тримав двері ліфту відчиненими. Було викликано охорону, але ми всі вже були побиті.

Поліцію ми відразу не викликали, бо були налякані та й в цій метушні про це не думали.

Вже на другий день родичі неврівноваженого пацієнта забрали останнього в якийсь реабілітаційний центр. Я звернулась згодом до поліції, які відкрили кримінальне провадження та виписали мені направлення на судово-медичну експертизу побоїв. В лікарні я відразу звернулась до хірурга та невропатолога, які зробили свої заключення.

Цікаво, що родичі Андрія забрали хворого і, навіть, не вибачились перед побитими 64-ти річною медсестрою Тетяною Олександрівною та 60-ти річною санітаркою Галиною Миколаївною.