WTF?
     
Пізнавати світ із пензлем: в Броварах художники влаштували майстер-клас для дітей із синдромом Дауна (ВІДЕО)

Майстер-клас із малювання влаштували в Центрі комплексної реабілітації дітей із синдромом Дауна в Броварах, що на Київщині. Особливих вихованців там намагаються розвивати різноманітними методиками. Сьогодні фахівці навчали дітей малювати та розфарбовувати фігурки для розвитку опорної-рухової системи та дрібної моторики.

Ірина Краус – мати двох доньок, які навчаються в реабілітаційному центрі у Броварах. Майстер-класом із малювання не може натішитися. Адже його проводять не вперше. Знає про можливий результат такої терапії.

Запевняє: "Це дуже допомагає. У дитини більш розвинене мислення, їй стає цікавіше. Вона вдома починає фантазувати, щось своє придумувати".

 

Щоби провести майстер-клас до навчального закладу запросили художників. Людмила Соколова – одна з них. Пояснює дітям з особливими освітніми потребами різницю між кольорами та пензликами.

Наголошує: "Життя на цьому не зупиняється. Вони й надалі повинні продовжувати своє життя і щось вміти, чогось хотіти". Художниця Валерія Мисан додає: "Ми показуємо дітям, що можна потішити себе і відірватися від тих реалій, які в них є".

 

Викладачі реабілітаційного центру пояснюють, малювання – величезна складова на шляху до фізичного та психологічного розвитку особливих дітей.

Учитель-реабілітолог Валентина Шовкун розповідає: "Коли дитина хоче малювати, але не може через свої фізичні вади – ось це складно. Беремо їхні пальчики, беремо різні пристосування, наприклад, різні штампики".

 

Директор реабілітаційного центру Валерій Іваненко переконаний – таким чином діти відчувають себе у соціумі. Каже – намагатимуться майстер-класи проводити ледь не щомісяця: "Одним є із основних занять реабілітації малювання є те, що діти пізнають світ по своєму, із пензликом. То ми зразу за це дуже схопилися".

Малеча за годину встигла розмалювати кілька спеціальних фігурок. Деякі дофарбовували вже самотужки, адже зрозуміли, як це робити.

Валерія Павленко, Михайло Третяк, "5 канал"