WTF?
     
Відбулося урочисте відкриття комунального закладу Броварської районної ради «Інклюзивно-ресурсний центр»

20 грудня 2018 року в Броварському районі відбулося урочисте відкриття комунального закладу Броварської районної ради «Інклюзивно-ресурсний центр».

На захід завітали заступник голови Броварської районної державної адміністрації О.Б. Юрченко, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров’я та соціального захисту В.Є.Шульга, начальник відділу освіти адміністрації Л.Г. Чайка та працівники соціальних служб району.   Захід розпочався з вступного слова начальника відділу освіти адміністрації Л.Г. Чайки, яка наголосила на основну мету створення Інклюзивно-ресурсного центру: 
   - «Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства. Одним з важливих кроків, який ініціювало Міністерство освіти та його партнери - це створення інклюзивно-ресурсних центрів. Це принципово нові установи, які покликані визначати особливі освітні потреби дітей не на основі міжнародної класифікації хвороб, як це було раніше, а на основі міжнародної класифікації функцій дітей з особливими потребами. Це є набагато сучаснішим і менш дискримінаційним підходом» 

Директор Центру Т.В. Іваненко розповіла про напрямки, зміст роботи закладу, продемонструвала матеріально-технічну базу та проведення корекційно-реабілітаційних занять: дефектолога, вчителя-логопеда, вчителя-реабілітолога та практичного психолога. 

На сьогодні в Броварському районі обліковується 290 дітей з особливими освітніми потребами, з них з інвалідністю 162 дитини. Дошкільного віку – 29 (10 дітей з інвалідністю виховуються в дошкільних закладах освіти), шкільного – 261 особлива дитина, в закладах загальної освіти навчається 189 учнів, з них 107 дітей з інвалідністю. Також, серед цієї кількості дітей є діти, які мають розлади мовлення та спілкування, з затримкою/обмеженням можливостей інтелектуального розвитку, фізичні нейромоторні порушення та порушення слуху. 

З вересня 2018 року інклюзивною формою навчання охоплено 26 особливих дітей, які навчаються у 24 інклюзивних класах. 

Станом на 20.12. 2018 р. до Центру подано 158 заяв, щодо проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини. Фахівцями центру на сьогодні обстежено 151 дитина, в тому числі й 34 дитини з дошкільних навчальних закладів Великодимерської територіальної громади, в умовах співпраці та для організації логопедичних груп. Оформлено та видано батькам 102 висновки про комплексну оцінку розвитку дитини . Наразі триває подальша робота по проведенню оцінок відповідно до поданих заяв та йде робота по наданню фахівцями психолого-педагогічної допомоги відповідно до потреб та рекомендацій, зазначених у висновках Центру. Центр працює в постійній співпраці з освітніми навчальними закладами району, комісією ЛКК, спеціалізованими навчальними закладами Київської області, взаємодіє та надає консультації педагогічним працівникам дошкільних та загальноосвітніх закладів з питань організації інклюзивного навчання і щодо виконання рекомендацій, зазначених у висновках Центру. Також, фахівцями центру щоденно проводиться консультативна робота з батьками, щодо роз’яснення їхньої участі у подальшому навчанні їхніх дітей та батьківської відповідальності за це.

Захід завершено врученням подарунків. 

Голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров’я та соціального захисту Валентина Шульга подарувала Центру кулер для води, а заступник голови Броварської райдержадміністрації Ольга Юрченко подарувала сертифікат на придбання масажного столу.

Броварська РДА