WTF?
     
Броварська міліція перетворюється на поліцію

Згідно з Законом про поліцію, від 6 жовтня всі діючі працівники міліції повинні бути відстороненими від посад. Коли громада дізналась, що начальника на перехідний період призначають без обговорення, хвиля обурення прокотилась серед броварчан. Чому ж М. Ф. Клименка не лишили в. о. начальника відділу міліції? Окрім того, чому не було обговорення громади? 

 Коли містяни у неділю підняли дане питання, керівництво області пояснило це тим, що в Управління внутрішньої безпеки є питання до начальника міліції, він буде направлений на міністерську комісію з кадрів. Проте у громади склалось враження, що це спроба усунути очільника броварського відділу міліції з посади. Тобто броварчани підозрюють, що Клименка "прибирають" не за погане виконання обов'язків, а кулуарно вирішуть це питання без урахування думки містян. Зауважимо, що на тимчасовий період керувати відділенямм поліції призначаються ті самі міліціянти (!), тобто представники старої системи, як і Клименко.

 11 листопада на зустріч з громадою приїхали два претенденти - В. Пастушенко, колишній керівник Кагарлицького відділення мілції та О. Янчівський, у недавньому минулому начальник Макарівського відділення. Першу кандидатури броварчани не сприйняли категорично, адже активісти, які збирали інформацію про кандидатів, повідомили громаду про сумнівні факти в кар'єрі Пастушенка. Закиди активістів про ймовірні злочини скоєні посадовцем, екс-керівник Кагарлицького відділення міліції відкинув, а на питання звідки в міліціянта BMW X3, відповів, що автівка належить його батькові. Коли у В. Пастушенка поцікавились, як він працюватиме в атмосфері спротиву й недовіри громади, він відповів, що буде виконувати наказ.

 У більш спокійному руслі проходило знайомство з другим кандидатом на посаду тимчасово виконуючого обов'язки начальника відділу міліції-поліції. Найстрашнішим гріхом Олега Янчівського виявилась необізнаність жителів Макарівського району, здебільшого місцеві про нього нічого не знають. З іншого боку компроментуючих фактів у кар'єрі посадовця громада не виявила. Сам міліціянт розповів, що 15 років в органах, під час Євромайдану очолював Чортківській райвідділок у Тернопільській області. О. Янчівський зауважив, що не бачить себе на цій посаді, адже відчуває, що буде більш корисним у Макарівському районі або неподалік від нього, але претендент погодився зі своїм попередником, у разі наказу - виконуватиме його. 

- Не зрозуміло ось що, чому, якщо Клименка в чомусь підозрюють, він до цього часу займав керівні посади? - обурююється громадський активіст, Сергій Батюк. - Він був начальником міліції в Броварах, а до цього начальником штабу. Складається враження, що рішення про призначення начальника поліції на перехідний період непродумане, невиважене. Особливо горомаду обурила кандидатура В. П. Пастушенка. Телеграма така існувала, але окільки М. Ф. Клименко був призначений при активному обговоренні громади у 2014 році, тож людей обурило, що їм нав'язують нового начальника міліції-поліції, якого ніхто з броварчан не знає, який жодного відношення до нашого району немає.

 Тож кандидатуру Пастушенка громада не прийняла категорично, а з приводу кандидатури Янчівського, гострих питань не виникло. Тобто, як варіант, останній може очолити відділ на перехідний період, але активісти не припинятимуть шукати правди, чому М. Ф Клименко не був призначений тимчасово виконуючим обов'язки. 

 Ми вже були в міністерстві, шукаємо можливості зустрітися з керівником Національної поліції Хатією Деканоїдзе, окрім того, ми робимо певні кроки, аби у склад комісій з приводу діяльності Клименка були допущені представники громадськості. Тобто ми рук не опускаємо.

 Броварами почав ширитися слух, що т. в. о. начальника Броварського відділу міліції, таки, став В. Пастушенко, проте прес-служба Броварського відділеня спростувала цю інформацію. Наразі, обов'язки начальника виконують три його заступники. Сподіваймося розв'язання цієї історії не за горами. 

Використані світлини взято з соцмережі.