WTF?
     
Зупинити екологічну катастрофу. Мешканці одного з сіл Броварщини занепокоєні станом очисних споруд (ВІДЕО)

 

На початку грудня 2018 року біля Красилівської сільської ради зібралося чимало небайдужих, а саме: жителі, громадські активісти, депутати та члени екологічної комісії. Було висловлено багато зауважень щодо незадовільного та катастрофічного стану на території селища, причиною якого стала робота каналізаційних очисних споруд.

 

Більшість з присутніх скаржились на незадовільний стан питної води, яка за час роботи очисних споруд стала неприйнятною навіть для технічних цілей. 
Нагадаємо, що 19-го листопада в с. Красилівка, Броварського району відбулись громадські слухання з приводу реконструкції очисних споруд міста.

Там де раніше селяни вирощували городину тепер озеро з бруду. Про це повідомляє канал 112. Очисні споруди, які знаходяться в с. Красилівка Броварського району та обслуговують м. Бровари не справляються з кількістю нечистот.

- 35 років, як були побудовані ці споруди в Броварському районі, але початково вони не були розраховані на таку кількість будівель, яка на сьогоднішній день в Броварах, - розказує голова Броварської районної організації ПП «За життя, Євгеній Горобець

 

Окрім цього місцеві жителі непокояться за своє здоров’я. Вже понад 30 років з території очисних споруд не вивозять мул, а в ньому безліч небезпечних речовин. Мул, який витікає з очисних споруд, наразі лежить на приватній власності мешканців с. Красилівка.

​Євгеній Кур’євич – член робочої групи з обстеження очисних споруд, пояснює, – Там і поверхнево-активні речовини, так звані пари, і фосфати, які попадають в ґрунт, звідти потрапляють у поверхневі води, тим самим забруднюють поверхневі шари питної води.

- Місцеві мешканці налаштовані конструктивно і розуміють потребу в реконструкціі очисних споруд. Їх обурює те, що згідно обстежень очисні споруди в жахливому стані як мінімум з 2007 року. Але проблему місто помітило лише тоді, коли нарощувати потужність очисних стало неможливо. Селян вражає неуважність міста до цієї проблеми, несистемний підхід, який не врахувує стан місцевої річки Красилівки, доречі в звіті про екологічний вплив вказано, що в ній водятся цінні породи риб - повна невідповідність реальності. Хвилює людей і спроможність очисних впоратися зі зростаючою хімічною складовою стічних вод та скиди дощової каналізації в річку, які ніяк не очущуються та мають нелегальні врізки, - розповідає виданню "At Brovary" місцевий житель Гліб Горошинський.

Небайдужі жителі села провели експертизу. Вміст заліза та амонію в криниці перевищує у декілька разів. Пити таку воду небезпечно для здоров’я.

Допомогти вирішити цю проблему погодились місцеві активісти. Вони запевняють, що зроблять все можливе, щоб не допустити в с. Красилівка екологічну катастрофу.