WTF?
     
Мешканці села Красилівка на Броварщині протестують проти вирубки дерев уздовж траси

Мешканці села Красилівка Броварського району на Київщині заявляють про незаконну вирубку дерев уздовж траси, що пролягає через село.

Про це вони повідомили Цензор.НЕТ.

Частина траси Н-07 Київ-Суми-Юнаківка пролягає через Красилівку, ділячи її на дві половини. Як запевняють мешканці, за розпорядженням "Укравтодору" мали зрубати тільки аварійні дерева, яким багато років, однак за фактом зрубали всі насадження, які захищали село від шуму і пилу з траси.

Дерева почали вирубувати влітку, закінчили восени. Нові насадження, які за планом мали з'явитися на місці зрубаної зеленої зони, наразі відсутні. За словами активістки Оксани Горошинської, в жовтні в село були завезені саджанці берези, ясена та ялини з пошкодженим корінням. Вона висловила припущення, що такі ж дерева посадять уздовж траси і вважає, що за рівнем невибагливості і здатності захистити від шуму, вони не зможуть замінити зрізані тополі.

Красилівка до вирубки дерев
 
Красилівка після вирубки дерев

На фото видно ситуацію до і після рубки.

Також протест селян викликав заборонений спосіб утилізації зрубаних дерев. Їх спалили біля села. Своє звернення ініціативна група направила депутату сільради Роману Шибіку.

Своєю чергою сільська рада на звернення Шибіка зазначила, що смуга, на якій було вирубано дерева, перебуває на балансі "Автодору" і порекомендувала звертатися в це відомство.

На запит Цензор.НЕТ Служба автомобільних доріг у Київській області, навпаки, повідомила, що роботи були проведені за заявою Красилівської сільради.

У відомстві зазначили, що було проведено дослідження лісосмуги, яке показало, що всі дерева є аварійними - нахиленими в бік траси і пошкодженими внизу через регулярне спалювання трави. За результатами експертизи було складено відповідний акт, на підставі якого видано дозвіл на суцільну вирубку дерев уздовж дороги.

Також в "Автодорі" вказують, що утилізація шляхом спалювання проводилася поза населеним пунктом із дотриманням правил пожежної безпеки.

У серпні броварська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної вирубки дерев (№12018110130003518). Досудове розслідування триває.