WTF?
     
У Броварському краєзнавчому музеї відбулися вечір пам’яті і відкриття виставки робіт Леоніда Авакумовича Гопанчука

15 листопада у Броварському краєзнавчому музеї відбулися вечір пам’яті і відкриття виставки робіт Леоніда Авакумовича Гопанчука , заслуженого художника України.
Шляхетну атмосферу вечора створювали всі його учасники – друзі, колеги , шанувальники мистецтва художника, яку прийшли вшанувати його пам’ять і поділитися спогадами. Коли зазвучали перші акорди музичних творів у виконанні відомого українського композитора і музиканта Романа Коляди, відчувалося що музика і образотворче мистецтво об’єдналися в особливу гармонію, яка наповнювала всіх присутніх красою і миром .
Вечір розпочав директор музею В.М. Корявий, пригадавши що у 2013 р напередодні Великодня Леонід Гопанчук відкривав у музеї персональну виставку « Христос Воскрес – воскресне Україна». 

 
З відкриттям виставки привітала Катерина Володимирівна Мелікова – керівник відділу культури міської адміністрації.

Продовжила вечір, розповіддю про життя і творчість Леоніда Авакумовича його дружина Неоніла Струк . Вірш Ліни Костенко , з якого розпочала свій виступ Неоніла Олексіївна нагадав про вічне, яким є мистецтво і про реалії нашого сьогодення , коли культура відсувається на задній план.

  

Відходять майстри, але залишають по собі те що не вмирає – свої твори:картини, скульптури , книжки, музику… Все те, що наповнює нас висотою Духу, що робить наше життя красивим, гідним.
Леонід Гопанчук є великим Майстром пензля, нажаль недооціненим за життя. Його роботи знаходяться у приватних колекціях більше як в 20-ти країнах світу, в музеях України. Створив за життя сотні талановитих полотен у жанрах історичного живопису, портрета, натюрморта. Найбільшим його доробком є мистецький проект «Святині України – Руси ».
За п’ять років після відходу художника у вічність 05. 09.2013 р. майже 50 картин цього проекту мандрували Україною.

  

З роботами познайомилися жителі багатьох міст західних областей України. Проведено 19 виставок, розпочавши з Дубно, Рівного – краю, звідки родом Леонід Авакумович, у рік, коли йому виповнилося б 60 років.
Леоніду Авакумовичу дуже подобалося душевне, змістовне, дружелюбне спілкування. Тож цю традицію продовжили його друзі, шанувальники мистецтва, колеги, які були присутні на вечорі.

 • Роман Коляда, відомий радіожурналіст, композитор, музикант, поет 
 • Будник Андрій – член Національної Спілки художників України , голова секції плаката і графічного дизайну Київської організації Національної Спілки художників України,кандидат мистецтвознавства 
 • Будник Оксана – художниця
 • Ващук Святослав Михайлович - виконавчий директор Рівненського земляцтва, Заслужений діяч мистецтва
 • Тарасюк Галина Тимофіївна - українська поетеса, прозаїк, критик, перекладач, член Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Національноїспілки журналістів України.
 • Роман Іванович Нікифрук – голова Київської суспільної організації
 • Олена Олегівна Нікифорук – ландшафтний дизайнер, депутат Княжицької сільської ради
 • Федорук Зінаїда Іванівна – засновниця благодійного фонду «Франківський опір»
 • Перевозник Олена – керівник проекту» Надзвичайна ситуація»МНСУ , іконописець
 • Гузій Володимир Миколайович -дослідник Броварщини,автор книжки « Про золоту очеретину» та інш.
 • Тетяна Василівна Добко - Поетеса. Завідувач відділу науково-бібліографічної інформації Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, доктор наук із соціальних комунікацій, Член Національної спілки письменників України.
 • Шпичук Тетяна Іванівна – поетеса, редактор видавництва « Світ Успіху»
 • Марія Іванівна Волинська - поетеса Майдану, громадська діячка

  

У теплій атмосфері спілкування непомітно спливали години, звучала музика і поезія. Ті , хто вперше бачили роботи Леоніда Гопанчука , відкривали світ його творчості і яскраву особисть , яким був Маестро.

Відділ культури Броварської міської ради