WTF?
     
Туман яром, туман долиною: Бровари затягнуло димом (ВІДЕО)

Останнім часом наше місто Бровари, яке так люблять звати "зеленим містом", потерпає від диму та смороду, як вранці, так і вночі.

 

В соц. мережах кожен другий пост про те, куди дзвонити, якщо бачите, що хтось палить листя та сміття. Попри те, що це, по суті, нелегально, все одно знаходяться "сміливці", які продовжують труїти димом місто та його мешканців.

 

Нарешті, питання "ребром" поставили Жімайлову Юрію Миколайовичу, головному спеціалісту по екології Броварів. За його словами, про цю проблему знають і намагаються вирішити її за допомогою найрізноманітніших варіантів. Наприклад, в районі старого кладовища організована компостна яма з реагентами, в яку звозять листя комунальні служби міста. Надалі, вже навесні планується централізований збір листя з приватного сектора з роздачею мішків для цього. За умови, якщо броварчани будуть ретельно сортувати листя і не кидати в мішки інше сміття (пластик, скло і т.д.). Яма багаторазова і добрива з неї підуть на добрива міських клумб.

Також розповіли про те, що місцева влада намагалася залучити інвесторів, аби збудувати сміттєпереробний завод (вартість одного такого - 300 млн грн). Проте надалі сталася ситуація "у нас недостатньо сміття, аби збудувати завод для цього сміття". Річ у тім, що зазвичай такі заводи будуються, коли в рік у міста мінімальний річний обсяг сміття повинен складати не менше 100 000 тонн. В Броварах же ця цифра не досягає і позначки в 35 000 тонн. Київ своє сміття "позичати" не хоче, оскільки у самого на думці збудувати такий завод.

Були звичайно й інші варіанти. Наприклад, будівництво біогазових станцій (вартість 1 станції починається від 1 млн грн). Але тут проблема вже в самих броварчанах, оскільки доведеться сортувати сміття. Мало хто готовий дійсно витрачати час та кожного разу поділяти відходи на різні групи. Біогазові станції також можуть виробляти як електрику, так і тепло. З електрикою зрозуміло, але теплогенерація повинна бути якомога ближче до споживача. Ось тут і з'являється проблема номер 2: мало хто захоче жити по сусідству з такою станцією, хоча в Європі, фактично, це вже є нормою.

В планах також була ідея про встановлення системи контролю повітря в місті. Проте тут все знову ж таки упирається в проблему з фінансуванням.

Зійшлися на думці тільки в одному - треба починати все з самих себе, тобто міняти менталітет броварчан з цього приводу. Проводити виховно-роз'яснювальні роботи серед населення з приводу сортування листя і сміття, наприклад.

 

Відео: група "Новини Броварщини"