WTF?
     
"Суддю Білик - геть!" або як пройшла акція проти суддівського свавілля в Броварах (ВІДЕО)

Вчора, 12-го жовтня, під стінами Броварського міськрайонного суду зібралися активісти, зірки естради, кіно, представники об’єднання націоналістів України, громадської організації «Авто-сила», ГО «Народна дружина», депутати міської ради та просто небайдужі броварчани. І всі вони прийшли, аби подивитися в очі судді, яка відпустила з-під варти чоловіків, яких обвинувачують у зґвалтуванні неповнолітньої дівчини. За словами Сергія Костири, який являється представником потерпілої, дізнавшись про те, що двох підозрюваних випустили під заставу, дівчина ледве не покінчила з життям. Кажуть, її витягли з петлі в останній момент.

 
Акція протесту біля суду почалася о 10:30, тоді депутат міської ради від БПП Сергій Батюк виступив з вступним словом, пояснивши ситуацію та заявивши про те, що вони тут зібралися для того, аби вимагати справедливості та домогтися відсторонення від виконання своїх обов’язків судді Ганни Білик.

Слідом за ним виступили: Олена Хіжна (заслужена артистка України), Олена Рєпіна (заслужена артистка України), Олег Іваненко, Олександр Павлик та інші. Усі вони вимагали відповіді на запитання: "Як і чому суддя Білик відпустила підозрюваних під мінімальну заставу в 140 тис. грн?".
 Під крики "Суддю Білик - геть!", всі учасники акції пішли в її кабінет, аби почути відповіді на свої запитання.
 
Але, коли зайшли до кабінету, перших 20 хвилин утворився суцільний галас. Всі кричали щось своє, а судді так і не дали нормально відповісти хоть на якесь питання. Нарешті, коли всі більш-менш угамувалися, Ганна Білик почала розповідати "всю правду". По-перше, вона сказала, що звільнятися не буде, адже пропрацювала 26 років в суді. Більш того, звучали слова по те, що її звинувачують у кримінальному злочині (хабарництво), і 26-го жовтня мають розглядати її справу в Деснянському суді м. Києва, вона підтвердила, але додала, що її звинувачують даремно і на суді вона це доведе.

Потім жінка розповіла, що о 23-й годині ніхто не випускав підозрюваних. В цей час вона лише підписала папери про суму можливої застави. На питання: "чому так пізно?", відповіла, що наразі роботи у неї багато й тому вона дуже часто залишається та працює ледве не цілодобово. Також суддя зачитала витяг з ч. 1 ст. 183 КПКУ, де зазначено, що «тримання під вартою – є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м’яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього кодексу, крім випадків, передбачених ч.5 ст.176».
 
За її словами основна проблема полягає в тому, що нових доказів немає. У неї на руках ті ж самі папери, які були й спочатку слідства декілька місяців тому: протоколи допиту потерпілої, її двох сестер та висновки експертизи щодо нанесення легких тілесних ушкоджень: синців на руках та щоках. Чи були якісь дані щодо травмування статевих органів – не пам’ятає. А висновків судово-медичної (генетичної) експертизи наразі немає, тож про те, чи в дівчини травмовано статеві органи, вона не знає.

Слова Сергія Костири про те, що апеляційний суд скасував рішення Броварського суду, тобто підозрюваних під заставу не відпустили, жінка ніяк не прокоментувала. Пояснила лише те, що перебуваючи під домашнім арештом чоловіки ніяк не зможуть щось зробити потерпілій, оскільки від підозрюваних взято зобов’язання, що вони по першому виклику мають з’явитися у суд, вони не матимуть права покидати будинок та впливати чи спілкуватися з дівчиною.

Проте одного з підозрюваних все ж таки затримали вже по статті 153 ККУ «Зґвалтування у неприродний спосіб», тому ця справа буде розглядатися вже повторно. Якщо вину чоловіків доведуть їм буде загрожувати 12 років позбавлення волі.