WTF?
     
Експертизи аварійності броварської школи, візит губернатора Київщини, продовження "канікул" та урок на відкритому повітрі

Не так давно на офіційному порталі Броварської міської ради, як і обіцяв міський голова Ігор Сапожко, були пред'явлені результати експертизи після обвалу плит у 7-й школі. Хоча три незалежних експерти так і не змогли прийти до єдиної згоди, щодо способу ремонту цього закладу освіти, проте в одному вони все ж таки зійшлися в думці: дах обвалився через некомпетентну роботу тих, хто займався будівництвом школи в минулому.
 
Оскільки також проводився огляд усієї школи, було вирішено, що в інших місцях все "стоїть нормально", а після візуального огляду експерти "Атланту" заявили, що порушень фундаменту не було виявлено.

На даний момент головний експерт, Ігор Романенко, вирішив, що треба встановити 60 стійок, які витримають чотирикратне навантаження. Експерти ФОП пропонують окрім підсилення прорізу на ІІ-у поверсі, зробити підсилення і на І-у, адже на нього буде значне навантаження від верхніх поверхів.

Також, за інформацією "Трибуни-Бровари", аби остаточно заспокоїти батьків, мер Броварів їх запевнив, що школу не відкриють, допоки не буде вирішено, що дітям там не буде нічого загрожувати. Також Ігор Сапожко запропонував створити мобільну робочу групу з експертів фірм, представника відділу капітального будівництва, управління освіти та батьків 7-ї школи, які мають проаналізувати надані висновки експертів та дійти згоди щодо 60 стійок.

Прозвучала також і дата, коли планують закінчити всі роботи та відновити навчальний процес, оскільки всі заходи безпеки планують зробити та встановити до 7-го жовтня, а вже 8-го жовтня розпочати навчання в ЗОШ №7.

В четвер вранці 04.10.2018 року, міський голова Ігор Сапожко на своїй сторінці у соцмережі проінформував про перебіг подій навколо спеціалізованої школи №7 та розповів про візит до аварійного об'єкту губернатора Київщини Олександра Горгана:

 

 •  Одразу хочу повідомити, роботи по ліквідації аварійної ситуації, яка виникла на технічному поверсі школи №7 практично виконані! 
  Вчора зранку відбулась виїзна нарада за участі голови КОДА О. Горгана. Губернатор разом з експертами мали нагоду побувати безпосередньо на місці, де виникла аварійна ситуація та побачити результати відновлювальних робіт, які вже провели фахівці будівельної фірми «Атлант». 
  Нині маємо таку ситуацію: аварійні плити демонтовані, телескопічні опори розставлені на технічному поверсі в зоні аварії, роботи з реконструкції підходять до завершення, здійснюються роботи по відновлення даху. 
  Наступний етап – монтаж елементів укріплення по всіх місцях, визначених експертами. Це головне питання , яке турбує батьків. 
  Ще у вівторок провів нараду в малій залі міськради, на якій розглядалися виключно питання ЗОШ №7. Експерти, інженери та фахівці трьох організацій – Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, ФОП «Романенко» та будівельної фірми «Атлант», які незалежно один від одного проводили обстеження даного об’єкту, озвучили свої результати і пропозиції. Також були присутні батьки учнів школи, громадськість та представники місцевих ЗМІ. 
  До речі два експертних висновки – НДІБК та фірми «Атлант» у вівторок були розміщені для ознайомлення на сайті міськради. Якщо коротко, то головною причиною виникнення руйнації, на думку усіх трьох експертів, є порушення технології при будівництві школи. 
  Цілком логічно, що батьків в першу чергу цікавили гарантії безпеки перебування дітей у школі та дата відновлення навчального процесу. 
  Генеральний директор фірми «Атлант» Вадим Каган запевнив батьків, що після проведення усього циклу заходів по реконструкції та встановленню телескопічних опор згідно рекомендацій експертів, можна без сумнівів розпочинати навчальний процес. Нагадаю, що всі роботи проводяться чітко згідно експертних висновків Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій та інших залучених експертів. 
  Додам ще частину важливої інформації, для того, аби не виникало фактів, які не відповідають дійсності. Отже ще раз - роботи тривають! 
  Зараз вони виходять на фінальну стадію. З надважливого: виконання низки протиаварійних заходів з урахуванням загального технічного стану конструкцій гарантує безпеку функціонування навчального закладу протягом не одного десятиліття. 
  Щодо відновлення навчального процесу. Тільки після проведення всіх робіт з реконструкції та встановлення так званих телескопічних опор ми розпочнемо процес навчання у школі! 
  Маю сподівання, що це відбудеться вже наступного понеділка, 8 жовтня.

  

Натомість мешканці міста не задоволені перебігом подій навколо аварійності школи та призупинення навчального процесу її учнів. Громадські активісти пропонують зробити такий собі флешмоб з уроком на відкритому повітрі. Анонсують дану подію вже на ранок цієї п'ятницї 05.10.2018 року на подвір'ї Броварської міської ради.

Для прикладу пан Плахов наводить приклад відкритого уроку нідерландської початкової школи.

Станом на 4-е жовтня температура повітря в Броварах була всього +8°С і це при сильному прохолодному вітрі. Тому чи згодяться батьки учнів ЗОШ №7 ризикувати здоров'ям своїх дітей стане відомо вже завтра вранці 05.10.2018 року.