WTF?
     
Українські скаути - пластуни - у Броварах

  Як давно Ви востаннє дивилися американські фільми? Ніколи не помічали в них звичайних підлітків, одягнених у зелену сорочку та шортики? Так ось, ці молоді дівчата та хлопці – скаути. І це не звичайна вигадка режисерів чи сценаристів. Скаути існують насправді – це молоді люди, які разом розвиваються фізично, розумово та духовного. Вони займаються альпінізмом, водним спортом, здійснюють піші мандрівки лісом, розкладають табори і вчаться розуміти природу.

  У нашій країні американський скаутський рух поширений під популярною назвою «пласт». Український скаутинг був заснований ще у далекому 1911 році Іваном Чмолою, Петром Франком та Олександром Тисовським. Сьогодні перелічити міста, у яких немає жодного пластуна, майже не можливо. А цього року осередок Пласту з’явився і у Броварах.

  Лише минулого місяця відбулася презентація проекту першого броварського осередку Пласту, а молоді броварські пластуни вже є, і навіть не тільки молоді – членом «Пласту» може стати навіть бабуся. Але поки що у броварському «Пласті» існують тільки групи для дітей: пташата (до шести років), новаки (6-9 та 10-11 років) і юнацтво (12-16).

  Броварський осередок «Пласту» вже має також власних виховників, інструкторів і адміністраторів. Ці люди – кістяк місцевого «Пласту». Саме на них покладено завдання виховати маленьких пластунів. Сходини і мандрівки, вогники і ватри, змаги і табори – все це справа їхніх рук. Дітлахи вчаться слухати і чути, співати і розуміти, складати шатро і вогник, - робити все, що вміє їх виховник. Проте, на жаль, поки що таких інструкторів не достатньо - броварський “Пласт” все ще потребує дорослих чоловіків, або юнаків, які змогли б взяти на себе опіку над маленькими недосвідченими пластунами. Стати виховником чи виховницею у "Пласті" може кожен, не зважаючи на освіту чи кваліфікацію.

  До речі, кваліфікаційні вишкіли дійсного членства для тих, хто має стати основою броварського осередку «Пласту» вже відбуваються. Перший такий захід відбувся 31 жовтня. А це дає нам впевненість у тому, що незабаром і броварські дітлахи все-таки матимуть можливість стати справжніми пластунами.

  Вступити до броварського «Пласту» можна і сьогодні. Готові долучитися до «Пласту» у Броварах можуть написати організаторам і керівникам на їхню електронну пошту: plast.brovary@gmail.com. Також усі охочі можуть задати запитання у спільноті “Пласту” у соціальній мережі Фейсбук.

 

За матеріалами групи броварського осередку "Пласт" у соціальній мережі Фейсбук