WTF?
     
Два місяці під вартою: обвинувачені у зґвалтуванні неповнолітньої броварчанки на остаточний вирок суду чекатимуть у Лук'янівському СІЗО (ВІДЕО)

10 серпня відбулося засідання в Броварському міськрайонному суді Київської області. На порядку денному піднімалося питання з приводу обрання міри запобіжного заходу двом громадянам, які підозрюються у вчиненні злочину за ч. 3 статті 152 КК України (зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років).

Як вам вже стало зрозуміло - це засідання стосувалося гучної та жахливої історії, яка шокувала всіх та викликала великий резонанс у людей, а саме про побиття та зґвалтування 16-річної дівчини двома чоловіками 8-го серпня 2018 року в Броварах в районі "Зелена Папуга".

Головною та єдиною суддею була Білик Г. О. Саме засідання почалося не о 14:30, як зазначалося спочатку, а о 16:00. З самого початку всіх ЗМІ попросили покинути приміщення, оскільки засідання вирішили зробити закритим. "Виставили за двері" навіть потерпілу та її представника - відомого адвоката Сергія Костиру. Цей чоловік також був присутнім на затриманні одного зі звинувачуваних, але, як він сам повідомив, приїхав він в Бровари аби підтримати  постраждалу дівчинку та якось їй допомогти.
 
- Багато хто писав гнівні коментарі в фейсбуці, коли я виклав фото з поліцейськими в день затримання. Так, я там посміхаюсь, але ця посмішка не через те, що я таких безсердечний. Я просто був радий тому, що поліція так бездоганно виконала свою роботу. Підозрюваних затримали й це головне, - говорить Сергій.

Спочатку за "наказом" судді, журналісти не мали права не тільки бути на засіданні, але й бути присутніми на оголошенні вироку. І ось тут втрутився цей відомий адвокат, зазначивши, що це порушення 27 статті КПК України, а саме 7-го пункту: "...Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно ...". Завдяки цьому працівників ЗМІ таки допустили до оголошення вироку.
 
Наскільки стало відомо, двоє чоловіків були майже ровесниками (27 років). Один мешкає в Броварах, інший - в Києві. Імена звинувачуваних: Сергій та Микола, обоє відмовились будь-що коментувати, на запитання не відповідали, а обличчя ховали за футболками. Рішення суду для чоловіків було однаковим: у межах досудового розслідування тримати під вартою в державній установі за адресою м. Київ, вул. Дегтярівська 13, відомий під назвою Лук'янівське СІЗО, протягом 60 діб.
 
- Стосовно будь-якої особи існує ризик, - коментує це адвокат обвинуваченого, Яремчук Руслан Дмитрович, - всі можуть злочин вчинити, навіть ті, кого не підозрювали. Але є запобіжні заходи, які можуть перешкоджати вказаним ризикам. Тобто, наприклад, домашній арешт: як людина може нашкодити, якщо вона цілодобово буде знаходитися вдома? Телефонні дзвінки? Ну знову таки, їх може заборонити суд. Я вимагав домашнього арешту для підозрюваних саме з цих причин.

На запитання: чому, на думку пана Руслана, суд прийняв таке рішення чоловік відповів так:

- Я думаю, що причина в тому, що в ЗМІ підняли дуже великий резонанс. Навіть вчора, коли я дивився телепередачу, то там було сказано, мовляв якщо суддя чесний, то призначить декілька місяців тримання під вартою. І це звичайно створює тиск на суд, адже, в першу чергу, будуть показувати та обговорювати їхню роботу.

Рідні одного з обвинувачуваних також не визнають його провини. Говорять, що дуже легко засудити невинну людину і що вони певні, що обвинувачуваний не міг так вчинити.

На своїй сторінці адвокат Сергій Костира дякує всім небайдужим, які долучилися на захист потерпілої дівчини та посприяли аби до остаточного вироку суду обвинувачені не залишалися на волі.

(відео Сергія Костири)