WTF?
     
Революційні пропозиції Демократичного Альянсу щодо діяльності Броварської міськради, план роботи від Євгена Гредунова та перші призначення

02.11.2015 о 10.00 у малій залі Броварської міської ради відбулася друга неофіційна зустріч представників майбутніх фракцій та міського голови, на якій прозвучали пропозиції щодо кадрових змін у структурних підрозділах міської ради, на посадах заступників міського голови та виконавчого комітету. Про це повідомляє видавництво "Трибуна Бровари"

«Демократичний Альянс» налаштований на повну заміну усіх заступників міського голови та виступатиме за відкриті конкурси на начальників управлінь та відділів. Про це у розмові з кореспондентом видання «Тиждень-Бровари» заявила перший номер у списку «ДемАльянсу», депутат Броварської міської ради Аліна Дяченко.

«Для нас питання повного оновлення заступників мера є принциповим питанням. Це команда Партії регіонів, і вони мають піти у минуле. Своїх кандидатур ми нікуди не маємо, окрім секретаря ради. Але при цьому готові розглядати інші кандидатури від інших фракцій», — заявила депутат.

За словами Аліни Олексіївни, головною темою дискусії зустрічі може стати регламент та депутатські комісії.

«Для нас є ключовим включення до регламенту позицій про прямі трансляції сесій, засідань виконкому та засідань депутатських комісій (!!!), створення архіву трансляцій на сайті Броварської міської ради», — розповіла лідер «ДемАльянсу».

Ще одним важливим моментом функціонування міської ради є, за словами депутата, створення місць для присутності громадян на сесії.

«Потрібні прозорі столи у сесійній залі і більше місця для громадян. Треба, щоб депутати постійно відчували, хто їх обрав та в чиїх інтересах вони мають приймати рішення. Ми хочемо прописати порядок надання слова присутнім на сесіях, виконкомі та комісіях. Щоб люди реально могли виступати перед депутатами», — зазначила Аліна Дяченко.

Ще одна пропозиція з якою виступить фракція «Демократичний Альянс» — розробити «Порядок використання сесійної зали та інших приміщень міської ради для проведення зборів і засідань».

«Громадські організації мають право і треба надати їм таку можливість — використовувати приміщення для своїх заходів, подаючи на сайті міськради заявку. На офіційному порталі міської ради повинен бути оприлюднений перелік усіх заходів кожен день у міській раді, і щоб коженвідвідувач сайту його бачив, в тому числі і преса», — підсумувала перший номер у списку «Демократичного Альянсу».

А ось так у соціальній мережі прокоментував похід на засідання Броварської міськради Євген Гредунов, який очолює "Солідарність" в Броварах:

Пропозиції щодо організації роботи та початку нової каденції броварської міської Ради. Жовтень 2015

Розподілити депутатів по округам.
В бюджеті приймати окремий розділ по фінансуванню потреб кожного округу на півріччя.
Відповідальний за збір інформації що до потреб фінансування та у послідовності фінансування мешканців округу - депутат округу.
Роботу проводити прозоро. Створити новий сайт міської Ради в якому висвітлювати роботу кожного депутату, аппарату Ради, міського голови, членів виконкому, департаментів та відділів виконкому, комунальних та бюджетних підприємств.
Введення конкурсів на посади заступникув міського голови, керівників департаментів, відділів, комунальних підприємств.

Проведення аудиту:
1. Землі;
2. Комунальної власності;
3. Виконання інвестиційних зобовязань перед містом забудовниками та потенціал від майбутніх надходжень;
4. Ціноутворення при купівлі на стороні товарів та послуг за кошти бюджету міста;
Проведення професійної аттестацій керівників депатаментів, відділів, комунальних підприємств.

У члени виконкому кожна фракція пропонує по одному чоловіку.
Секретарем Ради пропонується обрати ІРИНУ ВЕРЕМЧУК. Нейтральна, не політизована людина без амбіцій. Досвід роботи з людьми та документообігом.
Пропозиції що до комісій.
БПП претендує на керівництво комісіями по бюджету і комунальній. 
Створення муніципальної поліції.
Створення броварського телебачення.
Введення електронної системи персонального голосування та створення технічної можливості прямого якісного транслювання сесій міськради у інтернеті.
Організувати правове навчання депутатів.
Підтримуємо пропозицію депутата Василенко А. про введення електронного документообігу між депутатами та апаратом Ради і виконкомом.

Вже надвечір 02.11.2015 лідер броварського Демальянсу Аліна Дяченко у соціальній мережі прокоментувала сьогоднішню консультацію перед сесією:

Сьогодні вранці у сесійній залі на Гагаріна, 15 пройшла друга неформальна зустріч усіх фракцій майбутньої міської ради (формально ми ще всі не депутати, але до першої сесії дійсно треба ретельно підготуватись).

Основними питаннями стали - перелік і склад постійних комісій депутатів; регламент міської ради та принципи формування виконкому.

На диво, зустріч була робочою та конструктивною. 
Команда "ДемАльянсу" вчора (працюємо, як бачите, без вихідних) гуртом читала старий регламент і розробила низку пропозицій, які сьогодні озвучили.

ПРОЦЕДУРИ

- проведення прямих трансляцій сесій та депутатських комісій (щоб депутати, які пропустили "чужі" комісії, все ж мали змогу послухати, як проходило обговорення, ну і звісно, щоб броварчани бачили, як працюють комісії)

- передбачити більше місця для людей на сесіях і можливість ставити депутатам запитання. Ми взагалі пропонуємо зробити прозорі столи для депутатів, встановлення системи персонального голосування та мікрофонів, щоб депутатів було добре чутно, коли вони виступають з місця (бо зараз добре чутно лише мера)

!!! Присутність людей на сесіях - це насамперед психологічний момент для депутатів + можливість для громадян поступово підвищувати свою обізнаність про те, як працює влада. Ми хочемо, щоб броварчани ходили на засідання та поступово вникали, як розподіляються ресурси громади, що думають депутати тощо.

- багато процедурних питань також проговорили щодо змісту регламенту, не буду описувати, бо це може бути нуднувато, більшість з них стосуються встановлення чітких термінів для дій чиновників та вичерпного переліку підстав для позачергової сесії

!!! Дуже добре, що на зустрічі були депутати-практики (Сімутін, наприклад), які аргументували свої правки реальним досвідом.

До речі, ми пропонували проводити сесії по суботах - щоб громаді зручно було приходити на засідання. Поки до такого депутати не готові, але нібито погодились проводити по четвергах не о 14:00, як було раніше, а о 10:00 - щоб не розбивати робочий день бажаючим прийти на сесію.

КОМІСІЇ ДЕПУТАТІВ

Щодо переліку депутатських комісій, то Сапожко пропонував 5 комісій. Ми озвучили необхідність виокремити тему ЖКГ, інфраструктури та благоустрою в окрему - шосту - комісію - бо це ДУЖЕ важлива сфера для міста.

Ми хочемо, щоб комісії депутатів були не просто технічними утвореннями, які "аналізують" проекти рішень, а й самі були суб'єктами - які ініціюють власні проекти, розробляють програми, організовують заходи, вивчають питання.

Ми поки що маємо намір Андрія Саука делегували до складу комісії по ЖКГ, а Олега Берестового - до гуманітарної, бо у нас є ідеї щодо молодіжної політики. Я ще не визначилась - будемо сьогодні на фракції радитись, де я буду найбільш ефективна (якщо, звісно, не стану секретарем, бо секретар не входить до жодної комісії). Але і питання кандидатур на секретаря ми також плануємо сьогодні з командою обговорити.

ВИКОНКОМ

Поки домовились, що кожна партія делегує по одній людині до його складу - плюс 6 осіб входять до нього за посадою: мер, секретар ради, заступники мера, керуючий справами виконкому. 
Виконком - це колегіальний орган, який збирається щотижня і приймає поточні рішення, тому тут не варто його роздувати до безкінечності, щоб потім кворум не могли зібрати. Також попросили проводити засідання не о 14:00, а о 9:00 - щоб людям не від влади було зручно приходити на засідання.

Поки все. Триматимемо вас в курсі. Процес триває. Наше завдання зараз - робити його максимально публічним.

Представники партійних фракцій та міський голова Ігор Сапожко на другій робочій зустрічі, яка відбулася 2 листопада, визначили шість постійних комісій, які будуть функціонувати у Броварській міській раді, повідомляє "Трибуна Бровари"

Відзначимо, що у міській раді попередньої каденції було 8 комісій на 42 депутати. Зараз планували зробити 5 комісій на 36 депутатів, але у підсумку погодилися ще додати комісію по ЖКГ, яка буде займатися безпосередньо житлово-комунальним господарством.

Відтепер це будуть:

— Комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку;

— Комісія з питань земельних відносин, будівництва та архітектури;

— Комісія з питань житлово-комунального господарства та благоустрою;

— Комісія з питань комунальної власності та приватизації;

— Комісія з гуманітарних питань;

— Комісія з питань регламенту, депутатської етики, правопорядку та інформаційної політики;

Стала також відома квота партійних фракцій у комісіях.

Як зазначив присутній на засіданні народний депутат України, який представляє у Верховній Раді України по територіально-виборчому округу міста Бровари Павло Різаненко, існує практика пропорціонального представництва у комісіях залежно від квоти депутатів по фракціях у міській раді.

Було ухвалено рішення про те, що в кожній комісії від партії — Блок Петра Порошенка «Солідарність» — буде по одному представнику, а в двох комісіях — відразу — два.

Таким чином:

— До комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку увійдуть представники:«Самопомочі», «Свободи», УКРОП, БПП «Солідарність», «Єдність» — по 1 представнику;

— До комісії з питань земельних відносин, будівництва та архітектури: «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка, «Свобода», УКРОП, БПП «Солідарність», «Єдність» — по 1 представнику;

— До комісії з питань житлово-комунального господарства та благоустрою: «Демократичний Альянс», «Самопоміч», «Батьківщина», БПП Солідарність», «Єдність», УКРОП — по 1 представнику;

— До комісії з питань комунальної власності та приватизації: Радикальна партія Олега Ляшка, «Батьківщина», БПП «Солідарність», «Єдність» — по 1 представнику;

— До комісії з гуманітарних питань: «Демократичний Альянс», «Самопоміч», БПП «Солідарність», «Єдність» — по 1 представнику;

— До комісії з питань регламенту, депутатської етики, правопорядку та інформаційної політики— «Самопоміч», БПП «Солідарність», «Єдність»;

Відзначимо, що на цьому засіданні ще не визначалося — хто буде головувати у кожній комісії. Водночас, звернемо увагу на те, що ще по дві «вільні» квоти мають «Свобода», БПП «Солідарність», «Демократичний Альянс», «Батьківщина».

Варто зазначити, що голів комісій оберуть після того, як буде визначено з їх складом. А заступників та секретарів комісій будуть обирати вже самі члени комісій.

Уже завтра на черговому робочому засіданні представників партійних фракцій та міського голови (зустріч відбудеться у Броварській міській раді о 12.00) щодо цього та багатьох інших питань має з’явитися конкретика.