WTF?
     
В Броварах рятують поранених бійців АТО (ВІДЕО)

Україна продовжує пожинати плоди неоголошеної війни на Донбасі. Слідом за примарним перемир'ям і очевидною побудовою нового Придністров'я в Донецькій і Луганській областях, ще більш помітними стають результати кривавого конфлікту - покалічені тіла і душі українських бійців.
Тільки за офіційними даними Міністерства оборони, за півтора року проведення антитерористичної операції було поранено більше 5 тис. військових. У цю цифру не включені сотні добровольців, немає в ній і тих, про кого ми вам розповімо. Ми зібрали кілька історій бійців, які пережили важкі поранення, зараз знаходяться між небом і землею, але, незважаючи ні на що, продовжують свою особисту боротьбу за життя - правда, вже не на війні, а в лікарняній палаті.

Бажання жити

У коридорі клініки "Нодус", яка знаходиться в Броварах під Києвом, сидить літня жінка. Дрібними кроками вона йде в одну з лікарняних палат. Це мама тяжкопораненого бійця "Правого сектора" Романа Кубишкіна, якому 22 січня в селищі Піски, під донецьким аеропортом, в буквальному сенсі слова осколком від міни знесло півголови.
"Таким, як Рома, - розповідає волонтер Ксенія Негрей, - не дають шансів вижити. Від нього відмовилися лікарі в дніпропетровській лікарні ім. Мечникова, і зі словами" ми зробили все, що могли ", його передали до Києва. У Роми немає більше 50% мозку, витекло багато мозкової рідини, так що тепер нейрохірурги "Нодуса" борються за кожну клітину мозку, але жити повноцінним життям Рома, на жаль, вже ніколи не зможе ".
У АТО Кубишкін воював у складі "Правого сектора". 
За словами Ксенії, зараз долею Роми, зокрема, займається його бойовий товариш і тезка Роман Чередниченко. З колишньою дружиною і 11-річним сином Кубишкін давно не живе, а його старенька мама сама себе ледве обслуговує, не кажучи вже про догляд за тяжкопораненим сином.
Зараз Роман Чередниченко щодня їздить в "Нодус", розмовляє зі своїм другом, вивозить його, майже безрухового на прогулянки, збирає всі можливі кошти на лікування товариша і просто вірить, що коли-небудь Рома зможе йому відповісти.
"Коли мене знайшов Роман Чередниченко, я лежала на збереженні на дев'ятому місяці вагітності. Він шукав волонтерів, які могли б підказати, як правильно діяти, куди везти Кубишкіна. Ми об'єдналися і відправили Рому в єдину клініку, де приймають таких, як він. Мама Кубишкіна намагається якомога частіше приїжджати до сина, але ми розуміємо, що Ромі завжди буде потрібен спеціальний медичний догляд, з яким, навряд чи, впорається літня жінка ", - розповідає Негрей.
Нейрохірурги стверджують, що ми використовуємо свій мозок всього на 5%, тому Негрей і Чередниченко вірять, що Рома зможе сидіти в інвалідному кріслі, а після того, як йому зроблять спеціальну операцію на горлі, він навіть зможе говорити.
"Рома Кубишкін дуже хоче жити. Зараз він очима реагує на відвідувачів, лікарі розробляють його руки і ноги. Раніше, до речі, нам говорили, що у Роми буде працювати тільки права сторона, але найгірші прогнози не збулися, і зараз у нього працюють ліві і нога, і рука ", - продовжує Негрей.
У таких ситуаціях, за словами волонтера, дивуєшся не тільки силі духу тяжкопоранених бійців, але і таким загальнолюдським поняттям, як дружба і співчуття. Рома Кубишкін, незважаючи на підтримку, ніколи не зможе ходити і жити повноцінним життям, він так і залишиться між небом і землею. Плюс до всього, історія Кубишкіна затьмарюється ще й тим, що таким, як він, добровольцям батальйонів на кшталт "Правого сектора", держава не надає ніякої допомоги: життя Роми підтримує віра близьких у нього і кошти, передані важкого бійцеві від волонтерів та небайдужих людей.

Довели лікарі

"Скільки від підвіконня до землі?" - Запитав у лікаря 11-й лікарні Дніпропетровська 24-річний боєць "Правого сектора" Артур Гальцов. Через секунду він почує відповідь: "Не знаю". А ще через пару хвилин Артур вистрибне з третього поверху і на довгі місяці опиниться між життям і смертю.
З багатьма переломами кінцівок, переломом основи черепа і кривавими гематомами після падіння Артура переведуть в реанімацію 4-ї лікарні Дніпропетровська. Там лікарі, м'яко кажучи, вирішать не боротися за життя хлопця: вони скажуть батькам Гальцова, щоб готували труну, і за пару місяців доведуть Артура до ваги в 37 кг при зрості 180 см.
Волонтери, які перевезуть важкого пацієнта до Києва, запевняють, що ніколи не бачили такої занедбаності. Додатково до жахливої ​​втрати ваги, у Гальцова були кошмарні пролежні: хлопця ніхто не перевертав і не мив, так що через гнилі рани можна було побачити тазову кістку. Халатні лікарі навіть не подбали про те, щоб періодично міняти спеціальну трубку в носоглотці хворого, що теж призвело до серйозного загноєння.
Артур Гальцов до поранення. Фото надане Ксенією Негрей
Як і Роман Кубишкін, сейчас Артур знаходиться в клініці "Нодус" під Києвом. Лікарі дають йому набагато більше шансів вижити і бути повноцінною людиною, але кажуть: від історії Гальцова у жилах холоне кров. Він, ровесник незалежності, підтримував Майдан і воював за цілісність України у складі "Правого сектора" в найгарячіших точках Донбасу.
Якось у селищі Водяне, що поблизу донецького аеропорту, на бойовому завданні друзі Артура підірвалися на розтяжці. Він збирав руками шматки їхніх тіл, і вже тоді, напевно, розумів, що нормально жити після події вже не вийде. Після трагедії командування батальйону дало Артуру відпустку, він приїхав до Дніпропетровська, ліг у лікарню, щоб підлікувати старі проблеми зі шлунком, а після збирався в столицю в школу снайперів. Проте доля розпорядилася зовсім не так, як хотів хлопець.
Після поранення при зрості 180 см Гальцов важив 37 кг.

  
За словами друзів Гальцова, одного разу в дніпропетровській лікарні №11, де Артур у відпустці лежав у відділення гастроентерології, санітарки попросили його перенести кілька трупів померлих хворих. Хлопець не відмовив медпрацівникам, але потім купив в найближчому кіоску спиртне, неабияк напився і, повернувшись у відділення, викинувся з вікна третього поверху.
Майже завжди після трагедії Гальцов був у свідомості: він розумів, що вижив після падіння, бачив, як халатно до нього ставилися в реанімації 4-ї лікарні Дніпропетровська, хотів сказати, що шкодує, але не міг.
В "Нодусі" хлопцю дають непогані шанси. Лікарі кажуть, що з часом Артур зможе повернутися до нормального життя, але для цього знадобиться ще не один місяць складної і дорогої реабілітації.
"Незважаючи ні на що, Гальцов - дуже сильний хлопець, ми віримо в кращі прогнози і будемо робити все, щоб він почав нормально говорити і впевнено встав на ноги", - говорить Негрей.
 

"В Україні для них немає реабілітаційних центрів для важких бійців"

Крім клініки "Нодус" під Києвом, важкі бійці, які знаходяться між небом і землею, борються за свої життя у військовому госпіталі в столиці, в госпіталях і лікарнях Вінниці, Львова, Дніпропетровська та Харкова. У більшості з них є небайдужі родичі та друзі, які готові виходжувати хлопців навіть, якщо вони назавжди залишаться у вегетативному стані. Однак бiйцям, таких як Романа Кубишкіна, фактично, нікуди виписуватися. За словами волонтера Ксенії Негрей, в Україні немає спеціалізованих центрів реабілітації, де могли б допомагати таким, як Артур і Рома.
"Зараз лікарі" Нодуса "роблять все можливе, щоб допомогти Ромі Кубишкіну. Ми чекаємо операцію, після якої Рома зможе говорити, чекаємо, коли він упевнено буде сидіти в інвалідному кріслі. Що робити далі, поки не знаємо. Будемо шукати спеціальний центр, якого в Україні для таких, як Рома, ще не побудували ", - підсумувала Негрей.

Бажаючі допомогти Роману Кубишкіним і Артуру Гальцову можуть писати волонтеру Ксенії Негрей в Фейсбук або звертатися в соцмережі до бойового товариша Кубишкіна Роману Чередниченко.
Також можна допомагати матеріально.
Реквізити допомоги для Романа Кубишкіна:
ТОВ "Науково-практичний центр нейрореабілітації" Нодус ", ЄДРПОУ 36107332, валюта UAH, рахунок 26005354253303 ПАТ" Укрсиббанк ", МФО 351005. Призначення платежу: благодійна допомога пацієнту Кубишкіним Роману.
Карта ПриватБанка: 4149 4978 2662 2203 Базилюк Олег Валерійович (ще один побратим Романа Кубишкіна).
Реквізити допомоги для Артура Гальцова:
ТОВ "Науково-практичний центр нейрореабілітаціі" Нодус ", ЄДРПОУ 36107332, р \ р 26006354253302 в Банк АТ" Укрсиббанк ", МФО 351005. Призначення платежу: надання медичних послуг пац. Гальцов Артур.
Карта ПриватБанка: 5211 5374 5035 2179 Негрей Сергій Миколайович (волонтер, чоловік Ксенії Негрей).
Або приносити допомогу безпосередньо в клініку "Нодус" (м.Бровари, Київська область, вулиця Кирпоноса, 7-А). Для відновлення і набору ваги Артуру і Ромі необхідні такі продукти, як червона ікра, дієтичне м'ясо, наприклад кролика, м'ясо качки, морська риба.

За матеріалами видання "Обозреватель"