WTF?
     
Чи стане броварчанин Віктор Пасілецький найталановитішим учнем у світі, вирішиться в Таїланді

Неодноразово ім'я Віктора Пасілецького звучало не тільки на всі Бровари, але і на всю Україну, і з кожним разом все "гучніше і гучніше". Але цього разу "Віктор Пасілецький" прозвучало на міжнародному рівні, адже стало відомо, що цього разу цей обдарований броварчанин, учень 11 класу Броварської гімназії ім. С. І. Олійника, буде представляти Україну на Міжнародній олімпіаді з наук про Землю, яка буде проходити в Таїланді з 7 по 17 серпня. Про все це гордо повідомляє мер Броварів - Ігор Сапожко.

Нагадаємо, трохи і про його попередні заслуги: тогорічне нагородження в рамках проекту "Творча особистість - 2017". Тоді він став переможцем ІV Всеукраїнського етапу олімпіади з географії. Також Віктор - тричі президентський стипендіат, а також стипендіат голови КОДА. Хочеться віддати й заслужені лаври його мамі, Олександрі Григорівній та вчительці, Ользі Кисловій.

- Цьогоріч на Всеукраїнській олімпіаді я зайняв перше місце і тим, хто зайняв призові місця було дозволено пройти відбір на Міжнародну олімпіаду. Я пішов на відбір, це було перше коло і там ми писали контрольні англійською та українською. За цими результатами я потрапив у 8-ку кращих, далі нас запросили в Еколого-натуралістичний центр на підготовку, ми тиждень готувалися, знову написали контрольну і за результатами відібрали 4-ку. Тепер продовжую підготовку до Міжнародного етапу» - також відповідає Віктор журналістам "Громадського Ревізору".

 

Головна проблема такої олімпіади полягає в різному рівні підготовки учасників. Адже та сама географія в України вивчається до 10-го класу, в той час, як в інших країнах до 12-го. Це саме стосується і кількості годин цього предмету за час навчання. Також сильно ускладнює ситуацію і те, що для того, аби гарно себе показати на цьому заході, треба знати не тільки географію, але й метеорологію, економіку, геологію й астрономію - половини з цих предметів немає в шкільній програмі й тому дітям, якім потрібно знати ці науки, доводиться займатися самоосвітою та звертатися до викладачів ВУЗів та науковців. Саме так і вчинив Віктор і, навіть, займався деякий час з педагогами Національного університету ім. Шевченка.

Але, звичайно, одну із головних ролей тут зіграла і Кислова Ольга Павлівна, викладач економіки та географії в Броварській гімназії ім. С. І. Олійника. Адже зазвичай найважче - це розгледіти паросток знань, а потім заставити його рости і цвісти.

- У вчителя має бути відчуття, я його примітила, коли ще він у мене не вчився, своєрідний хлопець, дуже наполегливий, з непростим характером, але, мабуть, саме так і повинно бути. Він цікавився багатьма сферами, його було видно відразу, не одна я запримітила його. У нього є така риса - цього хлопця скільки будеш навантажувати, стільки він працюватиме. Коли вони були на зборах, працювали з 8 ранку до 8 вечора, дитина, яка не має наполегливості та таланту від Бога, просто не витримала б, - говорить вчителька.

Так ким би ми стали, якби не наші батьки, які завжди готові підтримати та допомогти? І Віктор в цьому питанні - не виключення.

- Він завжди був відмінником, але ж поведінка, - сміється мама Олександра Григорівна. - З такою дитиною дуже важко. Він у мене дорослий з дитинства, з 9 років повністю самостійний, сам приймає рішення, я можу тільки підказати та порадити. Ось говорять – потрібно виховувати дитину. У нашій родині виховання - це тільки власний приклад.