WTF?
     
Примха природи чи хімікати: що стало причиною зміни забарвлення озера в Броварах?

Проведена експертиза "Кров'яного" озера нарешті дала відповідь на запитання: "чому озеро почервоніло?". Результати досліджень показали, що вода у відібраних того ж дня пробах не відповідала санітарним правилам і нормам охорони поверхневих вод від забруднення за біохімічною потребою кисню, передає "Трибуна-Бровари" 

На зміну показників могла посприяти різка зміна температури або забруднення стічними водами. Саме так написала в доповіді Віра Товстоног, керівниця броварського районного відділу лабораторних досліджень.

  

Якщо трішки заглибитись у медичну та санітарну літературу то можна дізнатись, що за допомогою біохімічної потреби кисню обчислюють ступінь забрудненості стічних вод і водойм органічними речовинами, що містяться в розчиненому вигляді. І саме в цей спосіб відділ лабораторних досліджень зміг провести експертизу отриманної води з озера.

Відповідно до результатів, біохімічна потреба кисню на початку озера становить 6,16 мг О2/дм3, а в кінці озера – 6,24 мг О2/дм3. Водночас, цей показник не повинен перевищувати 6,0мг О2/дм3.

Посилаючись на слова інших факхівців та місцевих рибалок, Віра Товстоног зазначила, що причиною зміни кольору та невідповідності санітарним нормам озера могли стати як погодні умови, так і побуові стоки, що потрапили до водойми. Особливо насторожує те, що нечистоти бачили у зливовій каналізації, яка впадає в озеро. 

Але, оскільки проби води фахівці брали вже о другій половині дня, коли озеро вже майже не мало червого забарвлення, про причини зміни кольору експертиза так і не змогла сказати. Голова відділу лабораторних досліджень додала: "Водойма бореться, бореться із погашенням того, що є в ньому. Тому не виключаємо і побутові стоки там, ну і погодні умови."