WTF?
     
Нові правила надання субсидій: хто отримуватиме фінансову допомогу

Згідно з оновленою Кабміном програмою надання субсидій, частину домогосподарств позбавлять фінансової допомоги.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

Відтепер родина не може отримувати субсидію, якщо у її власності є придбаний автомобіль, якому менш ніж п’ять років.

Сім'ю позбавлять субсидії, якщо площа її квартири перевищує 120 м2, будинку  – 200 м2. Поправка не стосуються дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Для отримання фінансової допомоги безробітнім необхідно стати на облік до центру зайнятості. Людям, які працюють без оформлення  в Україні або за кордоном і не реєструється як безробітні, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

Окрім того, доходи від оренди майна тепер необхідно також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

Внутрішньо переміщені особи відтепер можуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії. Спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад. ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.