WTF?
     
В м. Бровари правоохоронці затримали хакера

В Броварах працівники міліції викрили кіберзлочинця, який розповсюджуючи неліцензійне програмне забезпечення однієї з фірм, завдав їй матеріальних збитків на суму понад півмільйона гривень. За даним фактом відкрито кримінальні провадження за ч. 3 ст. 176, ч. 2 ст. 361, ч. 2 ст. 361-1 Кримінального кодексу України.

У місті Бровари працівники управління боротьби з кіберзлочинністю Главку міліції Київщини затримали 37-річний чоловіка, який використавши шкідливі програмні продукти що призначені для нейтралізації системного захисту програмного забезпечення,  незаконно  втрутився в роботу автоматизованих систем приватного підприємства і викрав його програмне забезпечення. В подальшому незаконно отримані програми він продавав через мережу Інтернет.

Підозрюваного затримано безпосередньо за місцем здійснення протиправної діяльності. У нього правоохоронці вилучили серверне обладнання, 4 системні блоки та ноутбук, жорсткий диск, 13 флеш накопичувачів та диски. За результатами значної кількості судових комп’ютерно-технічних та економічних експертиз, було підтверджено порушення права інтелектуальної власності приватної фірми на загальну суму 635 тисяч гривень.

Наразі чоловікові оголошено підозру у скоєних ним злочинах. За даним фактом слідчим відділом Броварського міськвідділу міліції відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 176 (порушення авторського права і суміжних прав), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) Кримінального кодексу України.  Досудове слідство триває.

 

Прес-служба ГУМВС України

в Київській області