WTF?
     
Роковини Броварської катастрофи: минуло 20 років від дня, коли в багатоповерхівку влучила військова ракета (ВІДЕО)

Минуло 20 років від дня, коли в житловий будинок у Броварах влучила військова ракета.

20 квітня 2000 року з Гончарівського полігону на Чернігівщині військові запустили ракету «Точка-У» типу «земля-земля». Вона мала пролетіти 30 км, але замість цього пройшла 90 км і влучила в дев'ятиповерхівку по бульвару Незалежності, 3 у Броварах. Ракета потрапила в дах одного з під'їздів і пройшла крізь весь будинок. У результаті 16 квартир зруйновано. Троє людей загинули, п'ятеро отримали поранення. Військові кілька днів не визнавали свою помилку.

За результатом комісії військових експертів, вибухнув газогенератор, розташований в хвостовому відділі. Через це ракета стала некерованою.

 Потерпілим від трагедії виплатили по 2 тисячі гривень компенсації, сім'ям загиблих - по 5 тисяч. Мешканців зруйнованих квартир переселили до нових будинків. Решта повернулися в свої домівки того самого дня.

 

Лідія Коник, мешканка будинку, в який влучила ракета, згадує, що у день трагедії від серцевого нападу помер співробітник паспортного столу, розташованого у цій самі багатоповерхівці. Жінка розповідає, що жителям будинку наказали взяти документи і вийти з дому, - йдеться в повідомленні видання Інформатор.

 

Крім того Лідія розповіла, що відновлені після трагедії помешкання, які ремонтували військові, між ними і розділили. За словами жінки, з усього під'їзду в своїй квартирі лишилася тільки одна сім'я.

 Місцева мешканка Олена Кацимон розповіла, що батьки терміново забрали зі школи дітей, коли сталася трагедія.

«Говорили, що під час падіння ракети в ванній милася жінка з дитиною. Вона вилетіла на вулицю прямо у ванній. Жива чи ні - я не знаю. Але ванна на дереві точно висіла», - згадує дівчина.

Фото: газета День, Інформатор і з відкритих джерел; відео: informator.ua