WTF?
     
Рятувальники загасили 2 осередки тління торфу у Броварському районі (ВІДЕО)

  Україну охопило полум’ям пожеж. Продовжують палати торфовища. Лише в Київській області налічується 17 осередків тління торфу на загальній площі близько 107 га.. Усі місця займання локалізовані. Ще два дні тому у Броварському районі таких осередків було три: с. Бервиця (0,04 га.), с. Кулаженці (0,8 га.) та с. Мокрець (0,1 га.). Станом на 7-му годину ранку цього дня не вдалося загасити тління торфу лише в селі Кулаженці – там ще палає 0,3 га. землі. Таку інформацію повідомляє прес-служба ДСНС України.

  Спрогнозувати, коли пожежі будуть остаточно ліквідовані, досить складно, адже через свою хімічну структуру торф легко займається, а горить сильно та довго глибоко під землею. Втішає те, що роботу рятувальників вже два дні як не ускладнює суха погода, і нових осередків займання поки що не виявлено.

  Рятувальники працюють у цілодобовому режимі. Залучено 445 чоловік та 113 одиниць техніки від ДСНС. Це майже вдвічі більше ніж було станом на 16 жовтня (тоді гасили торф’яники 222 чоловіки та 67 одиниць техніки). Ситуація контрольована. Радіаційний фон у Броварському районі знаходиться  у межах норми та складає в середньому 13-14 мікрорентген на годину (при безпечному рівні радіаційного фону до 30 мікрорентген на годину).

  Сильні дощі, які рясно поливають усю територію України, дещо полегшили роботу рятувальникам. Таким чином ймовірність у найкоротший термін загасити тління торфовищ стає вдвічі більшою. Проте поки що зменшилася лише концентрація диму в повітрі. Тепер дихати набагато легше. 

  Попри таку кількість осередків займання, великі поклади торфу у Броварському районі ще залишилися цілими. Зокрема у с. Рожни. Після Другої світової війни там тисячами тон на рік добували торф в майже всесоюзних масштабах: і на паливо, і на добрива. Рішенням Рожнівської сільської ради від 21 лютого 2014 року ДП «Рожниторф» втратило права постійного користування земельною ділянкою, на якій знаходяться поклади торфу. Підприємство припинило свою діяльність, але торф залишився. Гарантувати, що саме у Рожнах не виникне новий осередок пожежі неможливо.

  Броварчани, будьте пильними та обережними, особливо, з вогнем. Не створюйте небезпечних ситуацій, які сприятимуть виникненню нових пожеж, і бережіть своє життя та здоров’я.