WTF?
     
«На території Броварського району передбачено 3 ОТГ»: нардеп Різаненко у Броварах звітував перед виборцями (ВІДЕО)

  Народний депутат Павло Різаненко відзвітував перед виборцями у Броварах. Захід провели 30 березня в приміщенні Броварської РДА. Під час звіту, який тривав близько двох годин, нардеп розповів про проведену за рік (лютий 2017 року – лютий 2018 року, – прим. ред.) роботу в парламенті, окрузі, комітетах і комісіях.

  Як відомо, протягом двох років звітування політика відбувалося за підтримки Програми USAID РАДА. Цьогорічний захід самостійно організувала команда народного депутата.

 

  Зрозуміти, як працює їх представник у парламенті, виборці можуть порівнявши статистику роботи народних депутатів. Порівнюючи з іншими парламентаріями Київської області, Павло Різаненко посідає перше місце. В загальному рейтингу по Україні представник 97-го округу займає 11 місце. Представник «Інтерньюз-Україна» Євген Радчнеко повідомив, що протягом року Різаненко взяв участь у 92% голосувань (4376 з 4740 проведених). За попередній звітний період показник складав 88%. Найближче в рейтингу народних депутатів від Київської області – Віталій Гудзенко (92-й виборчий округ). У загальноукраїнському рейтингу парламентарій посідає 140 місце.

 

  Основним напрямом роботи народного депутата є законотворча діяльність. Так, від початку каденції Різаненко виступив автором або співавтором 110 законопроектів, 12 з яких стали законами. За минулий рік було розроблено 33 проекти (34 протягом попереднього періоду). І на сьогодні четверо набули чинності вже як закони. Більшість стосуються профільної діяльності парламентарія.

  Зазначимо, що Павло Різаненко входить до Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.

  Крім того, народний обранець подав протягом минулого року 33 депутатських запити (116 за всю каденцію). Зауважимо, що депутати обмежені в кількості запитів, які вони можуть спрямовувати, ‒ 2 запити за один пленарний тиждень.

 

  Ще один важливий вид діяльності нардепів – робота в комітетах і комісіях. Наприклад, відвідуваність Павла Різаненка на засіданнях профільного комітету склала 96%, на комісіях – 100%. За словами політика, у складі Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності він наразі працює над пенсійною реформою 2-го і 3- го рівнів, криптовалютою і регулюванням ринку цінних паперів.

 Не менш важлива цифра, що визначає роботу народного обранця, - кількість звернень виборців до свого представника у парламенті. За рік до приймалень Павла Різаненка надійшло 2739 звернень (2066 протягом 2016-2017 років). Переважна частина надходила від Броварів. Зверталися і пересічні мешканці міста та району, депутати, представники РДА.

 

Під час виступу нардеп окремо зупинився на питанні децентралізації і утворенні ОТГ. За словами політика, прогресивним планом, що був затверджений центральною владою, передбачено 3 територіальних громади на території Броварського району: Калитянська, Великодимерська та Рожнівська/Придесінська. На сьогодні вже існує Калитянська (утворена в 2015 році) та Великодимерська (утворена в 2017 році) ОТГ. Павло Різаненко наголосив, що підтримує процес децентралізації і сьогодні вже є позитивні приклади роботи ОТГ. Із Придесінською громадою поки не склалося. Красилівка, Калинівка та Рожни висловили бажання утворити Калинівську ОТГ – для цього треба внести зміни у перспективний план. Створення Зазимської ОТГ відкладається, позаяк нещодавно депутати Пухівської сільради не підтримали об’єднання. Це рішення відтерміновує утворення територіальної громади на 3-6 місяців, переконаний парламентарій.

 Щодо недавнього голосування за об'єднання Пухівки в Зазимську територіальну громаду мешканка села поцікавилася у Павла Різаненка, як бути, коли депутати не беруть до уваги думку своїх виборців. Політик відповів, що громадськість може відкликати депутатів. Зробити це просто і така практика в Україні існує.

 

 На запитання, коли будуть відремонтовані дороги в населених пунктах району, відповів голова Броварської РДА. За його словами, на фінансування ремонту доріг було виділено 190 мільйонів гривень, але ці кошти не були освоєні через те, що змінився власник доріг. На сьогодні вже відбувся тендер, визначений переможець, субпідрядник, тому кошти невдовзі будуть освоєні.

 Пан Різаненко додав, що «більше року тому Верховна Рада ухвалила закон про так званий митний експеримент, згідно з яким перевиконання надходжень бюджетів митниці спрямовується до обласних бюджетів на фінансування дорожньої інфраструктури». Власне, за ці кошти можна провести ремонт шляхів, що виходять на дороги загального користування.

 

  Одразу кілька запитань надійшло від вкладників недобудови на вулиці Симона Петлюри, 21-Б. Вони цікавили, як можна вирішити це питання законним шляхом. За словами політика, найоптимістичнішим варіантом для ошуканих інвесторів є продовження будівництва. Однак на це потрібні чималі фінансові вкладення і навряд знайдеться компанія, готова взятися за це.

 Не оминули присутні теми підтоплення в населених пунктах району і незаконних будівництвах біля берегової лінії. Кілька разів згадували і про обмеження продажу алкоголю в нічний час. Як відомо, тепер адміністрації на місцях самі вирішують, чи дозволяти продаж спиртних напоїв вночі.

  Нагадаємо, поставити питання нардепу міг кожен, навіть той, хто не був присутній на звітуванні. Для цього напередодні на офіційній сторінці Павла Різаненка опублікували допис, у коментарях до якого користувачі залишали своє запитання.