WTF?
     
КП "Бровари-Благоустрій" протизаконно вп'ятеро завищило вартість оренди стовпів для місцевих інтернет-провайдерів

КП "Бровари-Благоустрій" майже вп'ятеро завищило вартість оренди стовпів для місцевих інтернет-провайдерів.

Про це стало відомо з листа комунального підприємства.

"Бровари-Благоустрій" підняло вартість спільного використання опор зовнішнього освітлення міста  до 54,48 грн за стовп.

Зазначимо, що згідно з чинним законодавством України, вартість спільного використання опор зовнішнього освітлення міста мала би складати 11,17 грн. (з ПДВ). Це ціна з урахуванням нової мінімальної заробітної плати.

Інтернет Асоціація України помітила в діях комунальників ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції як монополіста на ринку. 

В Інтернет Асоціації України провели аналіз калькуляцій, затверджених директором КП "Бровари-Благоустрій" Василенком Андрієм Андрієвичем, і підсумували, що збільшення вартості спільного використання відбулося за рахунок значного зростання накладних витрат. Крім того, до вартості  включили рентабельність в розмірі 30% - це 10, 48 грн за 1 опору. 

ІнАУ (Інтернет Асоціація України) звертається до КП "Бровари-Благоустрій" з вимогою діяти виключно в межах повноважень та у спосіб, визначений законами України при встановленні плати за доступ до об’єктів комунальної власності та закликає утриматись від дій, які можуть нанести збитки та матимуть негативні наслідки у здійсненні господарської діяльності інтернет-провайдерів шляхом обмеження доступу до телекомунікаційних мереж, а відтак, залишення частини жителів м. Бровари Київської області без доступу до інформації.