WTF?
     
На чемпіонаті Броварів з швидких шахів діти вперше грали на рівні з дорослими

Минулими вихідними, 10-11 березня, у Броварах пройшов чемпіонат міста з швидких шахів. Турнір традиційно провели у місцевому шаховому клубі. Змагання зібрали разом і дітей, і дорослих, і ветеранів. Зазначимо, що вперше діти грали на рівні з дорослими шахістами.

Участь у турнірі взяли 22 шахісти різного віку, серед яких – три дівчини. Приєднався до гравців і голова федерації шахів Броварів, майстер спорту Семен Гребенюк. Спортивні звання мали також інші учасники турніру: 7 кандидатів в майстри спорту та 5 шахістів, які мають перший розряд.

Щоб зіграти на турнірі учасники мали сплатити благодійний внесок, сума яких потім склала призовий фонд. Але ветеран Григорій Чорний не міг виплатити внесок, і федерація допустила його до змагань за свій кошт.

Чемпіонат міста з швидких шахів пройшов за швейцарською системою. Шахісти повинні були зіграти 9 турів, тож турнір тривав два дні поспіль. Усі учасники мали 15 хвилин до закінчення партії та 10 секунд на кожний зроблений хід.

Переможців та призерів турніру визначала за найбільшою кількістю набраних очок. «Золото» чемпіонату виборов голова федерації Семен Гребенюк, набравши 8 очок. Друге і третє місце поділили шахісти, які набрали по 6,5 очок з 9 можливих, Олександр Древецький і Вадим Марченко.

Розіграли додаткові нагороди – найкращий результат серед ветеранів, жінок і дітей. Найвищий результат серед ветеранів у Анатолія Степанця (5,5 очок). Перше місце серед дітей посів Даниїл Дідок. Хлопчик набрав 5 очок з 9 можливих. Олена Лисенко набрала теж 5 балів і стала кращою серед учасниць прекрасної статі. За гарну гру відзначили Марію Кравченко.

– Цей турнір показав, що у нашому місті не так багато дорослих грають у шахи, не так багато охочих грати. Тому, щоб популяризувати гру, треба проводити подібні змагання, зазначає Семен Гребенюк.

Наступний турнір від федерації пройде 13 травня у концерт-холі ТРЦ «Термінал». Призовий фонд складе 15 000 гривень. Нічим подібним не можуть похвалитися ні Бровари, ні навіть столиця. Взяти участь у ньому зможуть як дорослі, так і діти.