WTF?
     
Тюльпанова лихоманка: скільки у Броварах коштує букет для близьких на 8 березня

Напередодні 8 березня чоловіки квапляться у квіткові магазини, аби придбати для своїх знайомих жінок найкращий букет. То ж не дивно, що попит на весняні квіти зростає в декілька разів і прилавки магазинів ламаються від квітів. Журналісти «AtBrovary» обійшли квіткові магазини та ринки міста і з’ясували, скільки доведеться викласти броварчанам за святковий букет. Ми порівняли ціни у спеціалізованих магазинах в різних районах міста та на місцевому ринку «Нива».

 

Прилавки усіх торговельних майданчиків просто вражають різноманіттям. Квіти на будь-який смак і, головне, гаманець. Найпопулярніші у броварчан – тюльпани, мімози, нарциси та гіацинти. Обирають традиційні троянди, хоча, як зазначають продавці, на Міжнародний жіночий день попит на них падає.

Серед покупців – переважно чоловіки. Вони купують букети коханим жінкам, мамам і бабусям, дочкам і онучкам, колегам і подругам. Жінок у чергах за квітами майже немає.

 

Найпопулярніші на ринку квітів, звісно, тюльпани. Одна квітка в середньому коштує 25 гривень. Продавчині говорять, ціни підвищили за кілька днів до свята. Найдешевші тюльпани ми побачили, як і очікували, на ринку. За одну квітку просять в середньому 20 гривень, хоча можна знайти і за 18. Гілка хризантеми на ринку обійдеться у 40 гривень, троянди – від 25 гривень залежно від сорту та довжини стебла.

 

Спеціально до 8 березня на вул. Героїв Небесної Сотні облаштували майданчик для торгівлі квітами. Базар розташували між ринком «Нива» та парком «Перемога» і працюватиме він до 10 березня. Букет, придбаний тут, коштуватиме дешевше ніж в магазині. Десятки видів тюльпанів продають за 20 і 25 гривень. Гіацинт і крокус у горщиках в середньому коштують 35-45 гривень, нарцис можна знайти за 40 гривень. Цікавляться покупці синецією. Її продають за 50 гривень.

 

У магазинах зібрати букет дорожче. Один тюльпан в середньому коштує 25 гривень. Вартість троянди коливається від 30 до 60 гривень. Продавці говорять, подорожчали вони мінімум на 5 гривень. Популярні нарцис, гіацинт і крокус обійдуться в 40-55 гривень. Гілка хризантеми вартує 40 гривень. Заощадити можна, придбавши букет гвоздик. У магазинах ціни на них стартують від 10 гривень за одну квітку.

 

Найдешевшим серед квіткових магазинів виявився магазин на вул. Незалежності. Тюльпани тут продають за 20 гривень. Найдешевша троянда коштує 15 гривень. Така низька ціна через те, що зрізали квітку давно. Свіжа троянда обійдеться у щонайменше 25-30 гривень.

Якщо немає часу на те, аби зібрати букет, можна взяти готовий. Продають їх і на ринку, і в магазинах. За найскромніший букет треба викласти в середньому 150 гривень. Ціни на букети доходять і до 500 гривень, і навіть до тисячі. Здивувати дівчину можна нетрадиційним букетом, наприклад, із іграшок або фруктів. Коштують вони не менше 250 гривень.

 

Далеко не всі збираються відзначати Міжнародний жіночий день, вважаючи його комуністичним святом. Втім 8 березня в Україні досі є офіційним вихідним. Та й дарувати квіти жінкам треба не лише один день на рік.