WTF?
     
Звернення броварського гаражного кооперативу "Лагунова 2015" до влади

Останні два десятиліття влада недостатньо приділяла уваги в напрямку створення відкритих гаражних кооперативів під встановлення громадянами міста металевих гаражів для паркування та зберігання транспортних засобів.

Сьогодні в Броварах немає жодного гаражного кооперативу, який має вільні земельні площі під розміщення металевих гаражів.

Залишення поза увагою  цієї вкрай важливої проблеми  призвела до масового неконтрольованого створення паркувальних місць в формі металевих гаражів на землях комунальної власності міста.

Розташовані вони в кожному районі міста, їх кількість по різним  оцінкам складає від однієї до трьох тисяч одиниць.    

 Стоять вони десятки років і діла до них влада не мала.

Термін давності події (установки гаража) давно сплив, що узаконює її як історично сформований благоустрій територій. Таким чином демонтаж таких гаражів можливий при обопільній згоді влади та власника гаража або за рішенням суду, яке вступило в законну силу.

Всі інші дії влади по відношенню до цих споруд є протиправними і незаконними.

З 2015 року  питання це набуло  актуальності  через розпочатий владою, в незаконний спосіб,  їх демонтаж , який продовжується і до сьогоднішнього дня.

Протести громадян, власників  гаражів змусили владу сісти за стіл переговорів , був підготовлений меморандум про взаємопорозуміння,  проте  політичні  протистояння зупинили цей процес.

Одним із активних учасників переговорів  став гаражний кооператив «Лагунова 2015», що був створений в 2015 році громадою міста для того, щоб в цивілізований та законний спосіб вирішити цю проблему. Кооператив активно, системно та наполегливо, в правовий спосіб, домагається виділення земельної ділянки під гаражі  та беззаперечно підтримує підписання меморандуму про взаємопорозуміння.

На сьогодні кооператив налічує більше 200 учасників – власників металевих гаражів що розташовані по вул..Лагунова, Короленка, Героїв УПА, Гагаріна, Київській, С.Петлюри, які готові власним коштом  перемістити гаражі на земельну ділянку, що буде виділена кооперативу. Звільнені земельні ділянки, коштом кооперативу, будуть  приведені в належний санітарний стан.

Довгий час вирішується питання виділення земельної ділянки гаражному кооперативу «Лагунова 2015» по вул. Залізничній 5А. Загальмувало  процес виділення, складність з під’їзними шляхами. Однак громада кооперативу не втрачає надії на позитивне вирішення, та наполегливо просить  владу прискорити його розгляд на черговій сесії міської ради.

Саме з цих міркувань 4 березня 2018 року відбулися загальні збори гаражного кооперативу «Лагунова 2015». На порядку денному  виносились питання подальшої активної співпраці з владою на предмет прискорення виділення земельної ділянки , підписання меморандуму про взаємопорозуміння та об’єктивне висвітлення цього вкрай важливого питання в засобах масової інформації.

Всі були одностайні що правове та цивілізоване  вирішення цього питання принесе обопільну користь, а  місто продовжить благоустрій звільнених територій.

Кооператив ще раз підтримує  запропонований владою меморандум про взаємопорозуміння,  готовий до його підписання  та сподівається на вирішення  питання в цивілізований та законний спосіб.

                Громадська Рада кооперативу «Лагунова 2015»

                                                                       Березень 2018 рік.